Złym rzeczom mówimy nie

piknik pp nr7

W piątkowe, ciepłe popołudnie ogród przy Przedszkolu nr 7 wypełnił gwar i radosna zabawa. Stało się tak za sprawą pikniku edukacyjno – profilaktycznego zorganizowanego dla dzieci i ich rodzin, przyszłorocznych przedszkolaków oraz społeczności lokalnej. p1 p2 p3 p4 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13p14 p15 p16 p17 p18 p19 p20 p21Piknik stanowił podsumowanie projektu edukacyjnego „Żyję zdrowo – nałogom mówię nie” oraz „Psi patrol”, a poprzedzony został licznymi zajęciami i warsztatami skierowanymi zarówno do dzieci, jak i ich rodziców. Imprezę objął patronatem Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński.

Przyjemne z pożytecznym – tak ująć można charakter tej świetnej imprezy plenerowej, podczas której oprócz wesołej, pełnej atrakcji zabawy można było skorzystać z ciekawej oferty stoisk edukacyjnych. Gdy animatorzy  bawili dzieci, ich rodzice mogli poddać się profilaktyce zdrowotnej: zmierzyć ciśnienie, sprawdzić poziom cukru we krwi, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nie zabrakło też prac typowo związanych z ekologią. Do przygotowanych skrzyń wysadzono więc wcześniej wyhodowane rozsady ziół i roślin pielęgnowanych od wczesnej wiosny, Gdy jedni uczestnicy pikniku brali udział w rambicie pod hasłem „Kiedy jestem bezpieczny?” inni mogli sprawdzić się w konkursach i quizach.

Dla dzieci zmęczonych jazdą gokartami, zjeżdżaniem na dmuchawcach albo zabawami i tańcami integracyjnymi, nauczycielki przygotowały kąciki twórczej aktywności, gdzie dzieciaki mogły malować, wykonywać biżuterię i inne ozdoby. Zaś na głodnych i spragnionych czekały napoje i bezpłatny kącik kulinarny.

Widok roześmianych dzieci i zadowolonych rodziców kolejny raz potwierdza, jak ważne jest integrowanie społeczności przedszkola oraz wspólne spędzanie czasu w aktywny i twórczy sposób.

Partnerami imprezy byli:

-Dom Pomocy Społecznej

– PCK

– Centrum Kształcenia Ustawicznego

– Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości

– Straż Miejska

– Straż Pożarna

– Remondis

Piknik sponsorowali:

– Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

– Firma Euroland pana Adriana Sali

– Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, pani Marta Woźnicka – Kuzdak

– pan Krzysztof Fulara

– Rada Osiedla „Słoneczne”

Wszystkim ludziom dobrej woli, organizacjom i instytucjom, którzy pomogli w organizacji pikniku serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Polecamy również