Rajd w stronę integracji i ekologii

rajd w strone integrtacji

Rajdy rowerowe to jedna z form aktywnego spędzania czasu wolnego w integracji ze środowiskiem przyrodniczym. I właśnie taki wymiar miały tegoroczne podchody sportowo – ekologiczne zorganizowane dla całych rodzin wychowanków Przedszkola nr 7. Wszyscy uczestnicy wyruszyli na rajd rowerowy w świetnych nastrojach oraz wyposażeni w wiedzę o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Pokonanie trasy do Ośrodka Rekreacji na Gutwinie nawet najmłodszym dzieciom nie sprawiło żadnego problemu. Po dotarciu na miejsce czekały zadania do wykonania. Należało wykazać się wiedzą przyrodniczo – ekologiczną oraz sprawnością fizyczną. Każda z drużyn musiała udać się do kolejnych stacji, gdzie czekały zadania do wykonania. Po ich wykonaniu zespoły gromadziły punkty na kartach, przy czym trzeba podkreślić, że rywalizacja była bardzo wyrównana, a ocena wiedzy przyrodniczo – ekologicznej oraz sprawności fizycznej wysoka.r1 r2 r3 r4 r5 r6 r7 r8 r9 r10 r11

Dalsza część rodzinnego spotkania miała miejsce w leśniczówce „Zwierzyniec”, gdzie czekała kiełbaska z grilla oraz chłodne napoje. Po takim posiłku dzieci z ochotą bawiły się na polanie, gdzie przygotowano dla nich sprzęt sportowy oraz propozycje zabaw integracyjnych i ruchowych.

Rajd spełnił oczekiwania dzieci i rodziców i po raz kolejny pokazał, że integracja w parze z aktywnym wypoczynkiem na łonie przyrody przysparza wielu niezapomnianych wrażeń. To świetny sposób na dobrą zabawę połączoną z kształtowaniem postaw proekologicznych i zdrowotnych.

Tekst i foto PP nr 7

Polecamy również