Złodziej grasował w markecie

DSC04629

Ostrowieccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zatrzymali 69-latka. Ostrowczanin podejrzewany jest o dokonanie kradzieży rożnego rodzaju artykułów spożywczych w jednym z marketów na terenie miasta. Łącznie „łupem” sprawcy padło mienie o wartości ponad 700 złotych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy, zatrzymali 69-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego,  podejrzewanego o kradzieży różnego rodzaju artykułów spożywczych w jednym z marketów na terenie miasta. Do kradzieży dochodziło na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Skrupulatna praca stróżów doprowadziła do zabrania niezbędnych dowodów na przestępcze działanie mężczyzny.  W najbliższym czasie 69-latek usłyszy zarzut kradzieży. Straty powstałe w wyniku działania sprawcy oszacowane został na kwotę ponad 700 złotych.

Przypominamy, że zgodnie z art. 12 § 2 Kodeksu karnego, odpowiada jak za jeden czyn zabroniony wyczerpujący znamiona przestępstwa ten, kto w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej albo takiej samej sposobności lub w podobny sposób popełnia dwa lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, jeżeli łączna wartość mienia uzasadnia odpowiedzialność za przestępstwo.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolność do 5 lat.

Polecamy również