Reprezentantki Polski w Ostrowcu czują się świetnie

DSC02315

Dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim o godzinie 20 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczyna się turniej w piłce siatkowej kobiet z udziałem reprezentacji Polski, Czech i Białorusi. W inauguracyjnym spotkaniu nasze zawodniczki zagrają z Czeszkami. Dzisiaj w Urzędzie Miasta odbyła się specjalna konferencja podczas, której trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki oraz zawodniczki stwierdzili, że w Ostrowcu gra im się doskonale, a nasze miasto jest dla nich bardzo szczęśliwe, co w kontekście zbliżających się kwalifikacji olimpijskich jest nie bez znaczenia.DSC02317DSC02311DSC02309DSC02308

– Ostrowiec kocha sport i jest dobrym miastem do startu w różnych rozgrywkach – mówi gospodarz spotkania, prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Na pewno przez weekend będziemy świadkami doskonałego widowiska w gościnnej hali przy ulicy Świętokrzyskiej.

– Bardzo się cieszę, że ponownie jestem w moim rodzinnym mieście – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. – Ostrowiec jest zawsze doskonale przygotowany na wysokiej rangi imprezy sportowe. Nasze siatkarki po 9 latach przerwy ponownie zagrały w finałowym turniej Final Six. Na pewno od Ostrowca zaczniemy kolejne sukcesy i będziemy tu jak najczęściej przyjeżdżać. Tu siatkarki czują się doskonale.

– Był okres słabszej gry naszych zawodniczek, byliśmy w małym dołku – wówczas przyjechaliśmy na turniej do Ostrowca i zła pasa skończyła się – mówi trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.– Pamiętam, że hala była wypełniona po brzegi i był wspaniały doping.

– W Ostrowcu gra nam się doskonale – mówi kapitan reprezentacji Polski Agnieszka Kąkolewska. – Kibice cudowni na, których zawsze możemy liczyć. Ja osobiście bardzo się cieszę, że turniej rozgrywany jest w tym mieście, z którym mamy takie wspaniałe wspomnienia.

– W tym roku obchodzimy 90 – tą rocznicę istnienia klubu sportowego KSZO – mówi wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariusz Rokita.– Turniej, który rozpoczyna się dzisiaj wpisuje się w obchody tej rocznicy. Hala jest doskonale przygotowana i pięknie ubrana. Czekamy na godzinę 20 i rozpoczęcie turnieju.

Polecamy również