Ostrowiec słynie z E- sportu

DSC03158

DSC02911DSC02917DSC02920DSC02927DSC02923DSC02928DSC02914DSC02912DSC02901DSC02908DSC02906DSC03141DSC03156DSC03143DSC03148DSC03144DSC03146DSC03138DSC03135DSC03133DSC03152DSC03150DSC03153Drużyna Superius Gaming wygrała trzecią edycję Turnieju Bewitched Gaming Ostrowiec. W jednych z największych tego typu zawodów naszym kraju wzięło udział blisko stu zawodników z całej Polski. Zawody trwały przez trzy dni, a rozgrywki przeciągały się do późnych godzin nocnych. Turniej po raz kolejny okazał się strzałem w dziesiątkę i był bez wątpienia ogromnym sukcesem organizatorów, co niejednokrotnie podkreślali uczestnicy zawodów. Turniej odbył się pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, a dzisiaj najlepszym drużynom puchary i nagrody wręczył wiceprezydent miasta Dominik Smoliński.

– Ostrowiec to już nie tylko piłka nożna, siatkówka boks czy pływanie. W naszym mieście rozgrywane są stojące na bardzo wysokim poziomie zawody e -sportowe- mówi wiceprezydent miasta Dominik Smoliński. – Serdecznie gratuluję organizatorom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach. Taki turniej to doskonała promocja naszego miasta.

Oprócz nagród rzeczowych były nagrody finansowe ufundowane przez sponsorów. Zwycięska drużyna otrzymała 5 tys. zł, za drugie miejsce organizatorzy wręczyli 3 tyś. zł. a za trzecie dwa tysiące złotych.

– Ten turniej to było duże wyzwanie logistyczne, ale wszystko udało się super – mówi główny organizator turnieju Bewitched Gaming Ostrowiec Maciej Jabłoński. – Zawody stały na wysokim poziomie. Były także niespodzianki co tylko dodawało pikanterii. Pracy przy organizacji było bardzo dużo, ale już powoli myślimy o organizacji czwartej edycji turnieju.

Weekend

Hala Miejskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim od dzisiaj przypomina kosmiczne centrum dowodzenia. A to za sprawą Turnieju Bewitched Gaming Ostrowiec. To cykliczne wydarzenie e- sportowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, przyciągające wielu fanatyków, graczy i miłośników sportów elektronicznych. Turniej odbywa się pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

– W tegorocznych zawodach w ciągu trzech dni weźmie udział blisko stu zawodników z całej Polski

mówi Maciej Jabłoński, współorganizator zawodów.- Wcześniej finaliści musieli wziąć udział w eliminacjach. Poziom rozgrywek jest bardzo wysoki. Pula nagród to ponad 10 tysięcy złotych. Są także nagrody rzeczowe oraz puchary dla najlepszych. Jest to bez wątpienia największy tego typu turniej rozgrywany w województwie świętokrzyskim i jeden z większych organizowanych w naszym kraju.

Opinie dotyczące turnieju co roku są bardzo pozytywne, a gracze oraz fani chętnie wspominają i chcą kolejnych edycji w nowoczesnym i dużym obiekcie jakim jest hala Sportowo-Widowiskowa KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W tym roku uczestnicy mogli wybrać między dwoma tytułami: „League of Legends” lub „Counter-Strike: Global Offensive”.

E-sport – zawody przy pomocy komputerów stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Dzięki pasjonatom tego typu rozgrywek także nasze miasto zaznacza się na e-sportowej mapie świata. Gratulujemy organizatorom.

 

Polecamy również