Pocisk w piwnicy- Ewakuacja mieszkańców

bombaaaa

Pocisk artyleryjski znaleziony w piwnicy bloku przy ulicy Kościuszki był przyczyną ewakuacji mieszkańców. Policyjny patrol pojawił się w bloku przy ulicy Kościuszki popołudniu po tym, jak na terenie Ostrowca zatrzymany został jego 30 – letni mieszkaniec. Mężczyzna miał przy sobie środki odurzające, wobec czego funkcjonariusze postanowili także przeszukać lokal, w którym mieszka razem z liczną rodziną, a także należącą do nich piwnicę.

– W piwnicy funkcjonariusze znaleźli oprócz kolejnych podejrzanych substancji pocisk, jak wstępnie ustalono z czasów II wojny światowej – mówi Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.- Na miejsce wezwano patrol saperski z Kielc oraz inne służby.

Ewakuacją mieszkańców zajęli się strażacy i strażnicy miejscy. Podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich trzech klatek, w sumie około stu osób. Część z nich schroniła się u rodziny, część została na miejscu. Dla nich podstawiono ogrzewany autobus. Wezwani z Kielc saperzy zabezpieczyli pocisk artyleryjski kaliber 88 milimetrów, o długości około 30 centymetrów. Zostanie złożony w magazynie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce, jako depozyt dla policji do badań przez biegłych sądowych. Około godziny 19 mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

Polecamy również