Sztuka Epistolografii w PSP 4

listy1

Uczniowie „Czwórki” Listy Piszą…

Dzisiaj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pisania Listów”. Jak zauważyli uczniowie tej szkoły, ta dostojna forma porozumiewania się bywa już rzadkością.  

-„Dziś łatwiej jest wysłać SMS-a lub e-maila niż kopertę z kolorowym znaczkiem i ręcznie zapisaną kartką w środku. My jednak nie chcielibyśmy zapominać o tej formie przekazu dlatego postanowiliśmy uczcić to święto i namówić naszych kolegów i koleżanek do napisania listu i przesłania go pocztą tradycyjną” – mówią reprezentanci samorządu uczniowskiego.

– Międzynarodowy Dzień Pisania Listów w naszej szkole był pełen niespodzianek. Na parterze szkoły została ustawiona ,,Skrzynka Pocztowa’’, do której każdy mógł wrzucić list napisany do koleżanki, kolegi, nauczyciela lub pracownika naszej szkoły – mówi Iwona Waśniewska-Grunt. – „Przed wrzuceniem listu do skrzynki uczennice z Samorządu Szkolnego naklejały znaczek i przybijały naszą szkolną pieczątkę” – dodaje opiekun samorządu. listy psp4 listy2

Uczniowie ze swoją akcją pisania listów wyszli również po za mury swojej szkoły i dodatkowo napisali listy do Prezydenta Miasta, Pani Starosty oraz do Lokalnych Mediów, które następnie zostały dostarczone przez ,,Czwórkowego listonosza’’ do rąk adresatów.

Jak mówią sami uczniowie radość adresatów była przeogromna, bo list, napisany własnoręcznie, bez względu czy to do kolegi z klasy, osoby dorosłej zawiera w sobie coś więcej niż „garść” informacji. Zawiera w sobie wyjątkową moc i magię.

Polecamy również