Pasowanie przedszkolaków z PP 19 „Pod lasem”

p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13 p14 p15 p16PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA BIEDRONECZEK I KACZUSZEK Z PP 19

W październiku tego roku, w zaciszu Gospodarstwa Eko-Agroturystycznego „Pod Lasem”
w Starej Dębowej Woli odbyła się ceremonia Pasowania na Przedszkolaka. Były to wyjątkowe dni pełne radości i wzruszeń dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Do uroczystego przyrzeczenia przystąpiły dwie grupy najmłodszych przedszkolaków: dzieci 3-letnie z oddziału I „Biedroneczki” prowadzonego pod kierunkiem nauczycielek Bożeny Czemierys i Małgorzaty Podsiadło oraz dzieci 4-letnie z oddziału II „Kaczuszki” ze swoimi wychowawczyniami Agnieszką Gurską i Justyną Maj. W przebiegu uroczystości wzięli udział także wyjątkowi goście: rodzice, dziadkowie oraz p. dyrektor Przedszkola Publicznego nr 19 Aneta Stachurska.

Pasowanie na Przedszkolaka rozpoczęło się krótkim występem artystycznym, w trakcie którego dzieci przebrane w piękne stroje biedronek i kaczuszek zaprezentowały przybyłym gościom nabyte dotychczas w przedszkolu umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wszyscy zebrani mieli okazję usłyszeć szeroki wachlarz przedszkolnych piosenek i wierszy: ”Jestem sobie przedszkolaczek”, „Wesołe przedszkole”, ”Przedszkolakiem fajnie być”, „Chociaż lat niewiele mam”, „Rączki robią klap, klap, klap”, „Paluszek” ”, a nawet zobaczyć taniec przy piosence „Małe czerwone jabłuszko”. Mali artyści udowodnili swoim występem, że w pełni zasługują na przyjęcie do społeczności przedszkolnej. Dzieci zostały docenione i nagrodzone gromkimi brawami.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste złożenie przyrzeczenia, a następnie akt pasowania, którego dokonała dyrektor placówki p. Aneta Stachurska przy pomocy „czarodziejskiego ołówka”. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i rożek obfitości. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć, pysznego tortu w kształcie biedronki
i kaczuszki, słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców i kucharki z przedszkola. Organizatorzy przygotowali również degustację pieczonego ziemniaka i kiełbaski z grilla. Na najmłodszych przedszkolaków czekało wiele atrakcji: przejażdżka wozem konnym po lesie, basen z kulkami, dmuchany zamek i plac zabaw.

Z pewnością Dzień Pasowania na Przedszkolaka zostanie na długo w pamięci zarówno dzieci, jak i przybyłych gości. Dzieciom z Oddziału I i II PP nr 19 gratulujemy i witamy w gronie przedszkolaków.

Tekst i foto PP nr 19

Polecamy również