PSP nr 4 dla Oskarka

oskarek psp4 czolo

Dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, wszyscy zebrali się 23 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4, żeby pomóc w leczeniu Oskarka Kubickiego. Cała społeczność szkolna wzięła udział w charytatywnym kiermaszu ciast, z którego dochód w całości przeznaczony został na szczytny cel.

W środę, 23 października w PSP 4 można było kupić różne pyszności: kolorowe babeczki i słodkie ciasta, a także pięknie wyglądające rogaliki i ciasteczka oraz domowe przetwory. Dla tych, którzy mieli już dość słodyczy mogli poczęstować się darami jesieni, jabłkami lub orzechami. Słodkości upiekli i ozdobili uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele.Na szkolnym holu nie brakowało osób z wielkimi serduszkami, którym przyświecał cel pomocy choremu Oskarkowi. Wszystkie ciasta zostały sprzedane, a to za sprawą zaangażowanych w zbiórkę uczennic: Oli Salkowskiej, Klaudi Bugajskiej, Veroniki Liwary, Kasi Niewiadomskiej, Nelli Kwiatkowskiej, Juli Jarosińskiej, Oliwii Gierady, Maji Szymańskiej, Gabrysi Gardynik, Julii Kosno, Karoliny Hejn, Oli Lenard, Ady Michałek.Akcja trwała 6 godzin, a ze sprzedaży przekąsek i ciast udało się zebrać w sumie, aż 2 tysiące 486 złotych i 60 groszy. Kwota w całości została przekazana na leczenie 6-letniego Oskarka, który choruje na glejaka mózgu. Pieniądze przybliżają chłopca do kosztownego wyjazdu i leczenia w Zurychu, który jest jego szansą na życie i zdrowie.o1 o2 o3 o4 o5 o6 o7 o8

– Cieszymy się, że udało nam się zorganizować kiermasz charytatywny, ponieważ akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej i przedszkolnej. Mam nadzieję, że poprzez udział w tej akcji uczymy postawy pomagania słabszym, chorym, robienia czegoś dla innych i zachęcamy do działania na rzecz innych – mówi Monika Majewska, nauczyciel PSP 4 – inicjatorka akcji.

– Z całego serca dziękujemy rodzicom zaangażowanym w prace związane z wypiekami, uczniom oraz nauczycielom za pomoc i wsparcie w organizację charytatywną w naszej szkole, a Oskarkowi życzymy zdrowia i sił do walki z chorobą – dodaje dyrektor Agnieszka Batóg.

Na tym wydarzeniu społeczność szkolna nie kończy swojej pomocy Oskarkowi, gdyż w najbliższą niedzielę, weźmie udział w biegu charytatywnym dla Oskarka, organizowanym przez Stowarzyszenie OSTROBIEC. Uczniowie żartobliwie dodają, że to co zjedli podczas kiermaszu teraz muszą aktywnie „spalić” podczas biegów na Gutwinie.

 

Polecamy również