Wszyscy Święci balują w….. PSP 5

Z okazji zbliżających się uroczystości Wszystkich Świętych w środowe przedpołudnie 30 października br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 na Ogrodach odbył się IV Bal Wszystkich Świętych.

Na Bal organizatorzy zaprosili uczniów klas I-IV z „Piątki” oraz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 19, 15, 7 i Niepublicznego Przedszkola „Pajacyk” i jak na bal przystało zapewniono dzieciakom mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

Nie zabrakło tańców integracyjnych prowadzonych przez aniołki – animatorki, uczennice klasy V h pani Danuty Wiśniewskiej, inicjatorki balu. Uczestnicy poznali sylwetki wielu świętych, otrzymali nagrody za najpiękniejsze przebranie, wspólnie śpiewali, tańczyli, cudownie się bawili i integrowali.

W trakcie trwania balu zostały również nagrodzone prace konkursowe „Święci oczami dzieci”.pczolo pp 5 bal wszystkich swietych p1 p2 p3 p5

Inicjatywa Balu Wszystkich Świętych jest w Polsce stosunkowo nowa, ale jak możemy zaobserwować, jej popularność stale rośnie i coraz więcej szkół organizuje takie zabawy w okresie poprzedzającym święto 1 i 2 listopada”, mówi dyrektor PSP nr 5, Marta DobrowolskaWesołowska. „Bal pomaga uczniom poznać swoich świętych patronów, pokazuje, że warto dążyć do dobra każdego dnia i cenić to, co wartościowe w życiu, a jak pokazał nasza tegoroczna edycja – każdemu z nas z aureolą jest do twarzy”, dodaje dyrektor szkoły.

Polecamy również