Pomoc finansowa dla Powiatu. Gmina wsparła budowę podjazdu i parkingu przy szpitalu

W poniedziałek 18 listopada nastąpiło podpisanie umowy między Gminą Ostrowiec Świętokrzyski, a Powiatem Ostrowieckim na przekazanie pomocy finansowej w celu wykonania remontu nawierzchni dróg wewnętrznych oraz podjazdów dla karetek przy budynku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Porozumienie podpisał Prezydent Miasta Jarosław Górczyński oraz Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak.

– Jak wiemy sytuacja ekonomiczna i wizerunkowa naszego powiatu, a w tym i szpitala jest dramatyczna, a brak właściwej infrastruktury wokół stanowi jedynie niechlubne potwierdzenie tego faktu. Stąd pomoc finansowa w celu budowy podjazdu dla karetek oraz przebudowy parkingu. To nie pierwszy i ostatni raz kiedy udzielamy takiego wsparcia – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

– W imieniu mieszkańców Powiatu Ostrowieckiego dziękuję bardzo radnym rady Miasta, którzy wyrazili poparcie dla inicjatywy Prezydenta. Przekazane środki rozwiążą jeden z licznych problemów, które przywołujemy myśląc o sytuacji szpitala – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. – Przypomnijmy, że to nie jedyne świadectwo zmian w zarządzaniu i dobrej współpracy między gminą
i powiatem. Na mocy podpisanego w tym roku porozumienia, gmina Ostrowiec Świętokrzyski odciążyła nas i jako jedna z trzech w Polsce zarządza zarówno drogami miejskimi i powiatowymi. Myślę, że i obecną pomoc docenią, podobnie jak w przypadku dróg, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Porozumienie zostało podpisane na podstawie przyjętej na sesji w dniu 28 października Uchwały Rady Miasta – Nr XXI/128/2019, złożonej na wniosek prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Kwota dotacji wynosi 62.000 zł.

Polecamy również