Policjanci czuwali- Święta spokojne

Święta Wielkanocne na terenie powiatu ostrowieckiego minęły w miarę spokojnie. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za to, że byli solidarni i zastosowali się do wprowadzonych przez rząd obostrzeń, związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas Świąt Wielkanocnych czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu. W trakcie wykonywanych czynności szczególną uwagę zwracali na takie miejsca jak parki, skwery, place zabaw, siłownie na powietrzu a także wejścia do lasu. Pomimo tego, że ruch na drogach był mniejszy stróże prawa dość intensywnie pracowali w związku z kontrolowaniem osób przebywających na kwarantannie. W trakcie minionego świątecznego weekendu na terenie naszego powiatu odnotowaliśmy niewielką liczbę interwencji związanych z niedozwolonym gromadzeniem i przemieszczaniem się. Policjanci nadal przypominają o zasadach bezpieczeństwa i apelują, aby wychodzenie z domu ograniczyć do niezbędnego minimum. Do tych zaleceń nie zastosował się 58-letni mieszkaniec gminy Solec nad Wisłą, który w minioną sobotę na ul. Bałtowskiej został zatrzymany przez mundurowych do kontroli drogowej.q Mężczyzna  poruszał się po terenie naszego powiatu pojazdem marki Volkswagen mając ponad  1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Pamiętajmy!

Nie przestrzegając nowych zasad bezpieczeństwa, narażamy życie i zdrowie innych osób! Bądźmy zdyscyplinowani i odpowiedzialni za siebie oraz naszych najbliższych! Nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem.

Od 16 kwietnia 2020 roku wprowadzany jest obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym, będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

 

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również