Zwierzyniec Bałtowski SAFARI – Przeżyj dziką przygodę!

Jedyna taka atrakcja w Polsce! Stań oko w oko z dzikimi zwierzętami podróżując swoim autem przez rozległe tereny Bałtowskiego Zwierzyńca. Taka forma zwb2 b3 b4 b5 b6iedzania zapewni Ci niezwykłe doznania oraz bezpieczeństwo poprzez zachowanie dystansu społecznego.

Nowa forma zwiedzania podyktowana jest ograniczeniami związanymi z przewozem osób transportem zbiorowym. W normalnym trybie turyści zwiedzają Zwierzyniec Bałtowski Górny z pokładu amerykańskiego schoolbusa. W obecnej sytuacji jest to niemożliwe. Dlatego uruchamiamy Zwierzyniec dla aut osobowych. Będzie to swoiste safari, gdzie każdy indywidualnie, we własnym tempie będzie mógł podglądać życie dzikich zwierząt, które są na wyciągnięcie ręki.

Gwarantujemy wspaniałe przeżycia i bliski kontakt z dziką przyrodą. Widok majestatycznych żubrów, licznych stad jeleni i danieli czy niedawno narodzonych maleńkich kózek, owieczek czy źrebaczków z pewnością rozczuli każdego. Zwierzęta przyzwyczajone do obecności aut zachowują się przyjaźnie i z ciekawością zaglądają w okna samochodów.

Zwierzyniec Bałtowski zmienia się nieustannie, więc każdy przejazd przez safari jest inny, dostarczając nowych wrażeń. Zachęcamy więc do częstych powrotów.

Przed wjazdem na teren Zwierzyńca wejdź na naszą stronę juraparkbaltow.pl/safari (strona będzie uruchomiona 14 maja). Znajdziesz tam wiele ciekawostek na temat mieszkańców każdego z sektorów. Ułatwi Ci to zwiedzanie oraz rozpoznawanie kilkudziesięciu gatunków zwierząt, poznasz najważniejsze informacje na temat ich życia i zwyczajów.

Pamiętaj! Zwierzyniec Bałtowski to ostoja dzikiej przyrody. Jesteś Gościem w królestwie dzikich zwierząt, dlatego prosimy uszanuj panującą tutaj harmonię i spokój.

Bilety na Safari po Bałtowskim Zwierzyńcu możesz zakupić stacjonarnie w kasie JuraParku, Zwierzyńca Dolnego i Polsce w Miniaturze lub w sklepie online (sklep.juraparkbaltow.pl)

——————–

Zwierzyniec Górny to ogromny ponad 60 ha obszar. Rozległe łąki, zagajniki, wąwozy, oczka wodne są doskonałym miejscem do życia dla mieszkańców tej części Zwierzyńca.

Zwierzyniec Bałtowski to malowniczy obszar, w którym znajdziesz kilkadziesiąt gatunków zwierząt zarówno tych rodzimych jak i egzotycznych przedstawicieli z innych kontynentów. Możemy je obserwować na wyciągnięcie ręki. Od naszego przewodnika dowiecie się wielu ciekawostek o zwyczajach tutejszych zwierząt.

Stań „oko w oko” ze stworzeniami, które niegdyś liczne w Europie, dziś stanowią rzadkość. Przykładem mogą być żubry będące dumą naszego Zwierzyńca.

MIESZKAŃCY GÓRNEGO ZWIERZYŃCA

W naszym Zwierzyńcu znajdziecie wiele gatunków zwierząt. Są to między innymi: bydło Zebu, bydło szkockie, bydło watussi, jak tybetański, owce kameruńskie, owce Quessant, owce Racka, owce czarnogłówki, kozy angorskie, kozy karłowate afrykańskie, kozy karpackie, jelenie europejskie, jelenie Sika, wielbłądy dwugarbne, lamy, dziki, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau, krowa domowa, kuce szetlandzkie, alpaki, muflony, daniele, żubry.

Obecnie w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym dostępne są atrakcje:

 • JuraPark – park dinozaurów. Ponad 100 modeli naturalnej wielkości.

 • Zwierzyniec Dolny – ścieżka spacerowa wśród wybiegów dla małych ssaków i kolorowych ptaków

 • Polska w Miniaturze – ścieżka edukacyjna. Zobacz najpiękniejsze polskie zamki i pałace w skali 1:25. 49 miniatur wykonanych z niezwykłą dbałością o szczegóły.

 • Safari po Bałtowskim Zwierzyńcu Górnym
  oraz

 • Gastronomia

 • Baza noclegowa

Poznaj Bałtów aktywnie!

 • wypożyczalnia rowerów

 • spływy kajakowe

 • wspinaczka skałkowa

 • jazda konna

 • ścieżki piesze, biegowe i nordic walking,

 • questing.

Bałtowski Kompleks Turystyczny
27-423 Bałtów 8a
woj. świętokrzyskie

www.juraparkbaltow.pl

Polecamy również