Podziękowania za Mańka

piessss

Jak już pisaliśmy dziś na naszych łamach w artykule akcja Straży Pożarnej zakończyła się sukcesem. Pies – Maniek został uratowany po trwającej ponad 5 godzin akcji ratunkowej.
Właścicielka pragnie serdecznie podziękować zarówno Strażakom Zastępu D Powiatowej Straży Pożarnej,  właścicielom firmy Ostrowieckie Sieci Telekomunikacyjne sp. z o.o. Panom Jerzemu i Piotrowi Paluchom i Panom operatorom koparki za pomoc i odzyskanie ukochanego psa. To budujące, że tak wiele jest osób, którym los naszych „braci mniejszych” leży na sercu.

Wczoraj do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o uwięzionym psie w leśnej jamie w Miejscowości Kurzacze gmina Kunów.
Pies2 Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 2 samochody ratowniczo-gaśnicze – 6 strażaków. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono, że do lisiej nory zlokalizowanej w środku lasu w znacznej odległości od dróg dojazdowych wszedł pies rasy Foxterier i zaklinował się na głębokości około 1 m w odległości 4 m od wyjścia. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie w celu wydobycia psa dokonano wykopu w miejscu skąd dochodziło szczekanie. Działania prowadzono z pomocą udostępnionej minikoparki. Po wydobyciu zwierzak o własnych siłach przemieszczał się i nie miał żadnych widocznych obrażeń. Psa przekazano właścicielce. Dalsze działania polegały na zasypaniu wykopu. Akcja trwała ponad 4 godziny.
Opracowanie: mł.bryg. Barbara Majdak, zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

Polecamy również