Eleganckie miejsce spotkań

W miejscu, gdDSC06610DSC06602DSC06608DSC06587DSC06592DSC06590zie przed laty stała Kawiarnia Środowisk Twórczych Cafe Browar został wybudowane elegancki budynek, który będzie służyć aktywnym mieszkańcom naszego miasta.

Budynek zwany technicznie R1 to nazwa pawilonu, który jest dedykowany naszemu społeczeństwu, a w szczególności samorządowym radom osiedlowym. Jest to budynek oświatowo- kulturalny dla aktywnych mieszkańców naszego miasta – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Kilka rad osiedlowych z dzielnic, które tutaj bezpośrednio sąsiadują, będzie miało możliwość spotykania się w tym nowym obiekcie. Budynek przeznaczone jest także na spotkania dla członków stowarzyszeń, wolontariuszy, samorządów szkolnych. To jest obiekt dla tych, którzy chcą się spotykać i dyskutować o naszym mieście. Budynkiem, który bardzo dobrze wkomponowuje się w architekturę Ostrowieckiego Browaru Kultury będzie zarządzać Miejskie Centrum Kultury. Ten obiekt musi żyć i jest on dedykowany naszym mieszkańcom

Wartość inwestycji to milion dwieście siedemdziesiąt tysięcy złotych. Dofinansowanie ze środków zewnętrznych wynosi 792 tys. zł.DSC06596DSC06586DSC06589DSC06607

-Chcemy, żeby z tego obiektu korzystali także młodzi ludzie i młodzi artyści-mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Jacek Kowalczyk. – Na pewno ze strony młodzieży pojawi się mnóstwo pomysłów jak wykorzystać tę przestrzeń.

Do dyspozycji jest 120 metrów przestrzeni utrzymanej w tej samej stylistyce co OBK, sala, w której będą się odbywać spotkania, a także sala wystawiennicza. Obiekt ten będzie służył również organizacjom pozarządowym, kulturotwórczym, samorządom uczniowskim oraz wszystkim aktywnym mieszkańcom naszego miasta.”R1″ ma świetną lokalizację, co zapewne sprawi, że będzie chętnie odwiedzany przez Ostrowczan zaangażowanych w sprawy miejskie.

Polecamy również