Ostrowiec pominięty. Jakim kluczem kierowano się przy rozdawaniu pieniędzy?

20201002_163625Środki z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych zostały rozdane. Gmina Ostrowiec wnioskowała o 60 mln. zł. Nie dostała ani złotówki. W powiecie ostrowieckim, środki na swoje inwestycje otrzymały gminy Bałtów i Ćmielów.DSC06943 DSC06944 DSC06947

– Wnioskowaliśmy o przebudowę i rozbudowę układu komunikacyjnego na kwotę 26 mln zł, na remont bazy transportowej i zakup nowych autobusów na kwotę 15 mln. zł, na modernizację naszych obiektów na kwotę 11 mln zł. oraz na kwotę 6 mln zł. 400 tys. na przebudowę i rozbudowę budynku Urzędu Miasta – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. -W sumie 60 mln.,zł. a miasto Ostrowiec nie zdobyło nawet złotówki. Rozmawiałem z prezydentami, burmistrzami, wójtami i wszyscy się zastanawiają jakim kluczem były przyznawane te środki. Ja nie oceniam jak to było dzielone informuję tylko, że miasto Ostrowiec nie otrzymało nawet złotówki. Nie odpuszczamy i będziemy walczyć o różne środki. Mam nadzieję, że pieniądze unijne będą do wykorzystania, bo jeżeli one do nas nie wpłyną będziemy mieli trudną sytuację.

Na pytanie czy środki unijne były rozdawane przez pryzmat sympatii politycznej prezydent Jarosław Górczyński stwierdził, że nie ocenia.

– Nie dostaliśmy żadnego uzasadnienia tej złej dla nas decyzji – dodaje prezydent.

Polecamy również