Ostrowiecki policjant z odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

pczolo

p1 p2 p4 p3Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim asp. szt. Marcin Bugajski został uhonorowany państwową odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Ministerialne odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia oraz aktywnej działalności w honorowym krwiodawstwie.

Wczoraj w Zespole Szkół i Placówek Publicznych 3 na oś. Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim została zorganizowana akcja zbiórki krwi, w którą włączyli się policjanci z miejscowej jednostki. Przy okazji tego przedsięwzięcia asp. szt. Marcin Bugajski uhonorowany został ministerialną odznaką „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi w uznaniu za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Asp. szt. Marcin Bugajski od 21 lat pełni służbę w Policji. Obecnie pracuje na stanowisku zastępcy dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa, od 26 lat dzieli się z innymi tym co posiada najcenniejszego – własną krwią. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już ponad 20 litrów. Odznaczony funkcjonariusz szczerze zachęca innych do czynienia tego samego.

Wspomnianą odznakę mogą otrzymać osoby, które m.in. oddały co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również