Superatrakcja dla rowerzystów

pumtrack

Pumptrack, nowoczesny rowerowy plac zabaw powstanie jeszcze w tym roku na dużym boisku na osiedlu Pułanki.

– Stawiamy na kolejną inwestycję i atrakcję dla aktywnych osób – mówi prezydent Ostrowca świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Tym razem dedykujemy tę atrakcję rowerzystom. Będzie to zespół trzech torów- pumptracków, do jazdy wyczynowej rowerami. Będzie też część do spotkań, komunikacyjna oraz sektor dla kibiców. Ta inwestycja może kosztować od 600 do 800 tysięcy złotych, dlatego podzielimy ją na dwa etapy. W tym roku zostanie wybudowane największy tor. W kolejnym roku inwestycja zostanie dokończona. Środowisko rowerowe w naszym mieście działa bardzo prężnie. Jest duża grupa rowerzystów. Ci ludzie zachęcają innych do prowadzenia zdrowego trybu życia. W ubiegłym roku Miasto wspólnie z Powiatem wybudowało ponad 3,5 km. ścieżek rowerowych. W sumie w Ostrowcu jest już 26 km. ścieżek rowerowych. Do końca kwietnia zostanie odebrany skatepark w Parku Miejskim, który cieszy się ogromnym powodzeniem.

Zespół pumptracków powstanie na terenie Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jak podkreśla prezes OSM Marek Zaręba współpraca z Miastem jeszcze nigdy nie układała się tak dobrze.

– Boisko jest bardzo duże i dlatego zostanie podzielone – mówi prezes OSM Marek Zaręba. – To kolejna inwestycja realizowana wspólnie z Gminą Ostrowiec. Jeszcze nigdy nie było tak dobrej współpracy. Dopiero, gdy prezydentem Ostrowca został Pan Jarosław Górczyński to współpraca układa się idealnie.

Pumptrack to nowoczesny rowerowy plac zabaw, który dzięki specjalnie ukształtowanej nawierzchni, specjalnie wyprofilowanym zakrętom, muldom zapewnia masę frajdy i zabawy z jazdy. Wyrabia u dzieciaków zmysł równowagi, refleks i poczucie pewności siebie. Po pumptracku można jeździć rowerem bmx, mtb, rowerkiem biegowym, hulajnogą, a bardziej przygotowani przejadą na desce czy rolkach.20210128_125001 20210128_124435

Pomysł na pumptrack to pochodna interpelacji radnego Kamila Stelmasika, którą złożył w lutym 2019 r.

– Cieszę się z tego przedsięwzięcia i decyzji Pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Teren przy osiedlu Pułanki powinien być już dawno zagospodarowany. Cieszę się też, że do współpracy przyłączyła się Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wątek ten wracał w rozmowach Rady Osiedla, a przede wszystkim podczas spotkań przy Ognisku Sąsiedzkim. Mieszkańcy potrzebują dziś miejsca do rekreacji innego niż zwykły plac zabaw, przestrzeni otwartych, zapraszających do spędzenia czasu wolnego, do spotkania sąsiada. Może na osiedlach powinny powstawać mini parki, parki kieszonkowe czy ogrody sąsiedzkie wyposażone w ciekawe meble miejskie – twierdzi Kamil Stelmasik.

Polecamy również