SZCZEPIENIA NAUCZYCIELI

szcepinia nauczycieli

W ostrowieckiej lecznicy rozpoczęły się szczepienia nauczycieli. Poprzez system Informacji Oświatowej zgłosiło się około 600 pedagogów ze wszystkich szkół z terenu Powiatu Ostrowieckiego, w tym 242 osoby ze szkół i jednostek prowadzonych przez Powiat Ostrowiecki czyli z Zespołu Szkół Specjalnych, Zespołów Szkół I,II,III, CKZiU oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.nau2

Z tej właśnie grupy w pierwszej turze zostaną zaszczepieni nauczyciele szkół i placówek specjalnych oraz osoby zatrudnione na stanowisku pomocy nauczyciela, nauczyciele  i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych, a także pedagogiczna kadra kierownicza wymienionych szkół i placówek. W sumie około 120 osób.

Aby maksymalnie przyśpieszyć proces szczepień, ostrowiecki szpital szczepić będzie  również w sobotę i niedzielę, codziennie po 100 osób. Dalszy przebieg szczepień będzie jednak uzależniony od płynności dostaw szczepionek.

A już od poniedziałku, 15 lutego rusza kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich.

Info. i foto. Starostwo Ostrowiec

Polecamy również