Znajomość języków obcych oknem na świat (wideo)

certyfikaty 2

W tym roku Gmina Ostrowiec Świętokrzyski ponownie zorganizowała możliwość zdawania certyfikatów językowych dla uczniów. To inicjatywa prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego. W sumie w tym roku aż 99 uczniów przystąpiło do egzaminu, którego koszt w całości pokrywany jest przez gminę.

Z uwagi na pandemię nie było możliwości zorganizowania gali wręczenia certyfikatów ale pierwsze dwa zostały dziś symbolicznie wręczone w PSP nr 1 i PSP nr 14. Największym udogodnieniem jest możliwość zdawania egzaminu w mieście co sprawia, że uczniowie nie muszą jechać do dużego ośrodka miejskiego, aby tam zdawać egzamin. Dzięki temu więcej uczniów ma szansę zdobyć certyfikat, który będzie bardzo pomocny w dalszych etapach edukacji.

Jestem bardzo zbudowany tym, że tak wielu uczniów skorzystało z naszej oferty – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- Chcę podziękować nauczycielom, rodzicom i dziadkom, bo to niejednokrotnie także ich zasługa, żeby zmotywować wnuków do nauki. Edukacja to najlepsza inwestycja w przyszłość. Uczniowie mogą zdobywać certyfikaty z języków: angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Mamy zdolną młodzież i doskonałych nauczycieli, którzy potrafią zaszczepić pasję do nauki języków obcych. Certyfikaty otwierają drzwi do rożnych instytucji w Polsce, Europie i na świecie. Pozwalają na pracę w korporacjach. Te certyfikaty są uznawane przez wiele uczelni oraz instytucji. Stanowią przepustkę na wyższe studia. Jest to dokument, który zostaje na całe życie. Znajomość języków obcych to już nie jest hobby tylko konieczność. Obecnie społeczeństwo mamy bardzo mobilne. Znajomość języka obcego przydaje się w życiu codziennym. To Gmina Ostrowiec sfinansowała egzaminy. Jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Egzaminy zdawane są w Ostrowcu co pozwala obniżyć koszty dla rodziców.

 

Polecamy również