Jak zostać kreatorem mody? (wideo)

sekcja mody w mck

Warsztaty projektowania odzieży będą organizowane w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zajęcia odbywać się będą pod okiem Pauliny Stefanii Bździkot, projektantki odzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego. Absolwentki Krakowskich Szkół Artystycznych.

-Czasy są trudne w związku z pandemią koronawirusa, ale my myślimy już o tym co będzie później, z nadzieją, że życie kulturalne powróci na normalne tory- mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Jacek Kowalczyk. – W Ostrowcu jest wiele zakładów odzieżowych. Mieszka też tu sporo fachowców w dziedzinie szycia oraz pasjonatów modnych ubrań. Stąd też nasza inicjatywa. Stworzymy sekcję artystyczną. Uczestnicy będą mogli nauczyć się jak projektować odzież pod okiem profesjonalistki. Chcielibyśmy po 9 kwietnia rozpocząć warsztaty projektowania odzieży. Będą to warsztaty wielopłaszczyznowe i to nas będzie wyróżniać w województwie świętokrzyskim. Tego typu zajęcia kształtują kreatywność, wrażliwość na piękno i artyzm. Będą to warsztaty dla każdej grupy wiekowej.

-Serdecznie zapraszam na warsztaty i bardzo się cieszę, że w Ostrowcu będzie rozwijana kreatywność- mówi Paulina Bździkot. – Będziemy uczyć się projektowania, robienia wykrojów, szycia oraz tego jak skompletować kolekcję odzieżową. Podczas spotkani będziemy rozmawiać o stylistyce, o tym jak się ubierać czy jak dobierać kolory. Mam nadzieję, że niebawem rozpoczniemy te warsztaty.

Polecamy również