DZIĘKI DOBREJ WSPÓŁPRACY ZNIKNĄŁ PROBLEM NA ULICY TARGOWEJ

Działki przy ulicy Targowej od kilku lat zmieniają swoją funkcję. Punkty świadczące rozmaite usługi dla mieszkańców powstają tu w szybkim tempie. Właściciele obiektów zadbali o ich wizerunek i zagospodarowanie wokół budynków, co znacznie poprawiło estetykę ulicy. Jednak od wielu lat zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy borykali się z uciążliwym problemem dotyczącym braku porządku na działce wykorzystywanej przez kierowców na miejsca postojowe. Teren z koleinami po deszczach powodował zastoje z błotem, które za kołami aut ciągnęły się po całej ulicy. Mieszkańcy od kilku lat zgłaszali ten problem do rady osiedla „Gutwin”.d

Utrudnienia polegały na tym, że nie wiadomo było czyja to działka. Na początku sądzono, że spółdzielni, potem, że miasta, później, że powiatu.

Jak się jednak okazało ziemia nie jest niczyja, a radni powiatowi: Robert Rogala, Agnieszka Rogalińska i radny miejski Marek Giemza  dołożyli starań, aby rozwiązać odwieczny problem. Dzięki ich interpelacjom udało się uporządkować teren. Kilka dni temu służby drogowe powiatu ostrowieckiego uporządkowały  to miejsce.

Działka należy do gminy Ostrowiec Świętokrzyski, lecz leży w pasie drogi powiatowej. Wykonanie tego odcinka było efektem porozumienia między tymi podmiotami, dzięki czemu zniknął wieloletni problem.

Miasto i powiat ostrowiecki starają się wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców, w tym również podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy chcą inwestować tam, gdzie mają dobre tereny z  dobrą infrastrukturą. Staramy się więc pomagać nawet na takich małych odcinkach, które jak się okazuje, stanowią duży problem dla lokalnego środowiska. Z pewnością jest to rozwiązanie tymczasowe, lecz pozwala na w miarę komfortowe korzystanie z tego miejsca – mówi radna Agnieszka Rogalińska.

Jak dodaje radny Robert Rogala, nasze intencje były takie, aby doprowadzić ten teren do użytkowania. Jest to rozwiązanie doraźne, jednak znacznie umożliwiające bezpieczne parkowanie. Myślę, że w przyszłości uda się tu położyć asfalt. Niech teraz zadziała natura, aby to się utwardziło.

Miejmy nadzieję, że wszystkim użytkownikom będzie zleżało na tym, aby teren ten jak najdłużej zachował dobry stan.

Polecamy również