Na Gutwinie jak zwykle było fajnie

czolo

Na Gutwinie jest fajnie! Pod takim hasłem w minioną niedzielę na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin odbył się drugi wakacyjny piknik rodzinny, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Cudowna pogoda i leśna sceneria ośrodka sprzyjały do tłumnego przybycia na piknik całych rodzin i korzystania z przygotowanych atrakcji.

Przewodnim tematem pikniku była ekologia, sport i zdrowe odżywianie. Główną atrakcja dla najmłodszych by1 23 4 5 6 7 8 9 11 12 13ł wy najmłodszych był występ Teatru TAK ze spektaklami „Bajka do zjedzenia”, „Śmieciaki ratują świat”. Wspólnie z aktorami dzieci przeniosły się w świat magicznej zabawy, pod którą ukryte były zasady dotyczące prawidłowego żywienia. Dowiedziały się jak ważny jest ruch dla organizmu człowieka i czy warto jeść warzywa i owoce.

Dzieci poznały również magiczne sztuczki wyśmienitego klauna KULKI, chętnie brały udział w warsztatach plastycznych, licznych konkursach prowadzonych przez zaproszone instytucje.

Nie zabrakło również licznych konkursów i gier sprawnościowych prowadzonych przez animatorów, instruktorów MOSiR i jak na każdym pikniku przystało dobrej zabawy na dmuchańcach.

Powodzeniem cieszyły się też stoiska z balonami oraz innymi gadżetami dla dzieci, czy malowanie buziek.

Można było też posilić się kiełbaską z grilla przygotowaną przez Radę Osiedla Gutwin.Dodatkowo swoje stanowiska zaprezentowały: Policja (radiowóz), Straż Pożarna (wóz ratowniczy), Warsztaty Terapii Zajęciowej SZANSA (prace własne), Fundacja „Promyk”, Żłobek MONTERSORI, Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki (warsztaty dla dzieci), Szkoła jazdy ZYGZAK, Szkoła Jazdy MONTE CARLO.

Obok strefy atrakcji, ważnym elementem pikniku była organizacja plenerowego punktu szczepień przeciwko COVID-19, z którego można było skorzystać bez wcześniejszej rejestracji.

W pomoc przy organizacji pikniku włączyły się również Miejskie Centrum Kultury i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzysk

 

Polecamy również