Nowoczesny ambulans „APRD”

2

czolo 1 3 4Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wzbogaciła się o nowy pojazd czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego „APRD”. Jest on wyposażony w specjalistyczny sprzęt, który ułatwi pracę funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego przy zabezpieczaniu miejsc wypadków drogowych i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrowieckiego.

Zakupiony przez Komendę Główną Policji radiowóz „APRD” był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – Projekt „ Bezpieczniej na drogach – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”. Volkswagen Crafter został dla potrzeb Policji specjalnie wyposażony w sprzęt niezbędny do pracy na miejscu wypadków drogowych czy kolizji. Samochód jest wyposażony we wszystkie dostępne na rynku systemy zapewniające bezpieczeństwo oraz komfort, takie jak: ABS, ESP (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy), poduszki powietrzne, nowoczesny układ ogrzewania, klimatyzację, system sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym oparty na technologii LED, zabudowę wnętrza przystosowaną do przewożenia osób.

Posiada również dodatkowe oświetlenie zewnętrzne, znaki świetlne informujące o zagrożeniu lub przeszkodzie na drodze, 2- metrowy maszt oświetleniowy, znaki drogowe, agregat prądotwórczy, zestaw do „pierwszej pomocy” i wiele innych przedmiotów, które znacząco ułatwią pracę policjantom na miejscu zdarzenia, sprzęt informatyczny – laptop, drukarka, skaner czy ruter WIFI.

 

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również