Zapewnij sobie prywatność osłaniając balkon

jak-oslonic-balkon

W Polsce rynek deweloperski nieustannie się rozwija. Powstają kolejne osiedla, które wypełniają przestrzeń blokami, apartamentowcami. W rezultacie budynki stawiane są dość blisko siebie. Do tego, balustrady balkonów i tarasów bardzo często są przezroczyste. To nowoczesny design, który jest niezwykle estetyczny, ale nie zapewnia prywatności. Czy można o nią zadbać, mieszkając na zatłoczonym osiedlu?

Osłoń balustradę

W sklepach znajdziemy wiele możliwości osłonięcia balustrady balkonu. W dużej mierze są to jakieś osłony słomkowe czy wiklinowe, czasami kolorowe siatki. Przez chwilę wyglądają schludnie, a nawet dodają klimatu. Problem w tym, że na tego typu artykuły bardzo niekorzystny wpływ mają warunki atmosferyczne. Słońce, deszcz i wiatr sprawiają, że płowieją, kruszą się i szybko zaczynają wyglądać nieestetycznie. W efekcie to pieniądze wyrzucone w błoto.

Nie warto jednak rezygnować z rozwiązania, jakim jest nowoczesna osłona na balkonie. Trzeba tylko wybrać produkt dostosowany do warunków zewnętrznych, wykonany z dobrej jakości materiałów. W internecie można znaleźć firmy, specjalizujące się w tego typu artykułach. Tego typu maty wykonane są wówczas ze specjalnego tworzywa. Ich powierzchnia zazwyczaj jest gładka, jednokolorowa, co prezentuje się bardzo schludnie. Co ważne, można dobrać ją nie tylko do swojego gustu, ale również do koloru elewacji, dzięki czemu nie będzie się wyróżniać na tle budynku – niektóre wspólnoty lub spółdzielnie nie zezwalają na kolorystyczne szaleństwa. Taka maskownica jest łatwa w montażu, utrzymaniu w czystości i będzie służyć przez wiele lat.

Jak wygląda użytkowanie osłony?

Przede wszystkim musisz wymierzyć dokładnie swoją balustradę. Później możesz wybrać wymiar produktu lub – jeśli Twój balkon ma niestandardowe wymiary – skorzystać z opcji wykonania osłony na zamówienie. Montażu warto dokonywać w dwie osoby – to dużo łatwiejsze, a praca przebiega sprawniej. Każda osłona na balkonie posiada specjalne, wzmocnione przelotki, dzięki którym można przywiązać ją do balustrady za pomocą opasek zaciskowych. Otwory w produktach dobrej jakości wykonane są dość gęsto, dzięki czemu będzie on ściśle przywierać do balustrady.

Aby zadbać o swoją maskownicę, wystarczy ją odpiąć, zwinąć i zanieść np. do łazienki. Można myć ją łagodnymi detergentami, a całość spłukać bieżącą wodą. Regularne czyszczenie przyczyni się do tego, że Twój balkon zawsze będzie wyglądać na zadbany.

Polecamy również