Dni Ostrowca – Zaprasza Prezydent Miasta

W tym roku po przerwie spowodowanej pandemią na stadionie KSZO odbędą się Dni Ostrowca. To będzie superzabawa. W programie : 28 sierpnia17.00 – ROXIE WĘGIEL z zespołem,19.30  – PALUCH

29 sierpnia

16.00 – prezentacja instytucji miejskich

17.00 – Ostrowieckie Rozmaitości Artystyczne

20.00 – KAYAH

Pozostałe wydarzenia:

OGRÓD ZABAW DZIECIĘCYCH

28 i 29 sierpnia 2021 r., godz. 15.00-19.00

Stadion Miejski KSZO (boisko treningowe)

  • PRZESTRZEŃ DLA NAJMŁODSZYCH

tor na kulki, tablice manipulacyjne, kwadrat, przesypywanie piasku, klocki do układania

  • PRZESTRZEŃ ARTYSTYCZNA

malowanie metodą pouringu (wylewanie farb)

  • PRZESTRZEŃ DO ZABAWY

gry i zabawy ruchowe, tunel animacyjny, chusta animacyjna, balony do modelowania wielkie bańki mydlane, zabawy balonami XXL

  • URZĄDZENIA REKREACYJNE

zjeżdżalnia – zoo, zjeżdżalnia – kowboj, plac zabaw – rakieta, tor z kulami i zamek

  • POKAZY CENTRUM NAUKI KOPERNIK

O!ŚWIECENIE
Czym jest światło? Co zawdzięczamy barwom?
Jak wygląda świat w „niekolorze”? Zapraszamy w mrok. Będziemy wspólnie go rozświetlać! Sami stworzymy światło i odkryjemy różne jego źródła. Również takie, które – w zasadzie – nie powinny świecić. Sprawdzimy, co można zrobić z kolorami i zajrzymy do monochromatycznego świata, będącego królestwem tylko jednej barwy. Falowy charakter światła odkryjemy korzystając z zepsutego telewizora.
Pokaz O!Świecenie zdobył w 2019 r. I miejsce w konkursie pokazów naukowych „Science for all” w St. Petersburgu (Rosja).

KOPERNIK NA KÓŁKACH to mobilne stanowisko z doświadczeniami.
Do niewielkiego, mobilnego wózka spakowane jest ponad 60 eksperymentów. Animatorzy przemieszczając się między widzami zachęcają do wspólnego eksperymentowania.


MUZYKA
Czym jest dźwięk dla fizyka, a czym dla artysty? Jak działa metronom? Czy wszystko może być instrumentem? Zapraszamy do wspólnego muzykowania! Zastanowimy się, jak różnorodnie można podchodzić do tego tematu – zarówno od strony artystycznej jak i fizyczno-akustycznej. Poszukamy elementów potrzebnych do stworzenia dźwięków. Poznamy różne instrumenty i zidentyfikujemy najbardziej znane odgłosy. Zwrócimy także uwagę na ludzkie zmysły związane z dźwiękiem – mowę i słuch. Na finał wszyscy utworzą orkiestrę i wspólnie odegrają melodię.

W sobotę przed ROXIE WĘGIEL o 17.00 wystąpi Julia Tłuczkiewicz.

Julia Tłuczkiewicz ma 15 lat. Jest Laureatką wielu festiwali o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej jaki i międzynarodowej. Uczestniczyła w The Voice Kids 3 w drużynie Cleo. Jej największą pasją jest oczywiście muzyka  i to z nią wiąże przyszłość. Śpiewa, gra na skrzypcach i pianinie. Wykonuje już kilka autorskich utworów, min. Ostrowiec pełen życia oraz Popatrz. Oprócz muzyki interesuje się malarstwem, makijażem artystycznym. Trenuje gimnastykę.

Również w sobotę o 19.30 przed PALUCHEM wystąpią Prim Rose & milezz oraz Noir.

Prim Rose & milezz – pochodzą z okolic Katowic. Razem stworzyli wiele utworów. Prim Rose posiada nieprzeciętne zdolności wokalne. Milezz pierwsze teksty tworzył już w podstawówce. Mimo to, że są one typowo rapowe,  to słychać, że ich autor bawi się formą, szukając nowych brzmień.

Fot. Archiwum93d05de1a6a9b1af77d85d68ba7465e1_w870

Polecamy również