„OBCHODY ŚWIĘTA DRZEWA NA ŁONIE NATURY”

zdjecie glowne

 D1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29  30 31 czolozieci 5- letnie z grupy V i VI Przedszkola Publicznego nr 19 wraz z opiekunami wzięły udział w wycieczce do leśniczówki Leśnictwa Zwierzyniec na Gutwinie. W lesie wspólnie z Podleśniczym Panem Robertem Osowskim obchodziły 19. edycję Święta Drzewa – programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja. Przedszkolaki zwiedziły „Ścieżkę Edukacyjną – Gutwin” pod przewodnictwem leśniczego, który opowiedział im jak należy zachować się w lesie, zapoznał z grzybami jadalnymi i trującymi, z różnymi gatunkami drzew iglastych i liściastych oraz zwierzętami leśnymi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały leśnych ciekawostek. Podziwiały i obserwowały las w pięknych barwach jesieni, rozpoznawały i nazywały poznane drzewa liściaste i iglaste. Wielką radość sprawiło im układanie mandali jesiennej z zebranych darów lasu.

Edukacyjną leśną wędrówkę zakończyło radosne spotkanie przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Wszyscy z wielkim apetytem zjedli upieczone kiełbaski, które na świeżym powietrzu smakowały wyśmienicie.

To był dla wszystkich uczestników wycieczki bardzo mile spędzony czas na łonie natury, przy sprzyjającej pięknej, słonecznej pogodzie.

Wyjazd ten był podsumowaniem zajęć edukacyjnych z całego tygodnia realizowanych pod hasłem: „Drzewo – skarbem dla ludzi i zwierząt”. Dzieci we wszystkich grupach wiekowych poznawały różne gatunki drzew liściastych i iglastych, rolę drzew dla ludzi i przyrody, wykonywały piękne prace plastyczne różnymi technikami na temat jesiennych drzew. Uczestniczyły także w zabawach dydaktycznych i ruchowych związanych tematycznie z drzewami.

Obchody Światowego Dnia Drzewa stały się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz zasad dbania o środowisko. Miejmy nadzieję, że w przyszłości dzieci nie będą niszczyć drzew i gdy zajdzie potrzeba, staną w ich obronie. Bo przecież bez drzew życie na naszej planecie byłoby niemożliwe.

Polecamy również