Listy w obronie Praw Człowieka

DSC08132

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego pisali dzisiaj listy w Obronie Praw Człowieka. Akcja była zorganizowana po raz kolejny.

– Jest to akcja ogólnoświatowa – organizowana przez Amnesty International związana z Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Jest to maraton pisania listów – mówi Marzena Kusal, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie są bardzo zaangażowani i okazują pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Listy wysyłane są do ambasad krajów, gdzie są łamane prawa człowieka.

– Maraton pisania listów organizujemy od kilkunastu lat- mówi Artur Tofil, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. – To jest akcja, która tradycją sięga kilkudziesięciu lat. W naszej szkole podczas ostatniej edycji Maratonu napisaliśmy 1949 listy. Ta akcja ma dużą tradycję w naszej szkole i jesteśmy z niej bardzo dumni.

-Uczniowie są bardzo przejęci tą akcją i są w nią bardzo zaangażowani- mówi dyrektor Liceum im Wł. Broniewskiego Robert Warda. – Ogromnie się cieszę z takiej postawy uczniów. Mimo pandemii udało nam się zorganizować kolejny Maraton Pisania Listów. Wiem, że dzięki takiej akcji udało się uwolnić z więzień kilka osób niesłusznie tam przetrzymywanych. Nasza mała cegiełka też się do tego przyczyniła.

-To kolejna bardzo ciekawa inicjatywa LO im. Władysława BroniewskiegoDSC08139DSC08134DSC08129DSC08136DSC08131DSC08130– mówi naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim Mariusz Łata. – Od wielu lat obserwujemy jak młodzi ludzie uczą się upominać o prawa człowieka. Problem łamania praw człowieka dotyczy nie tylko dalekich i egzotycznych krajów. Coraz częściej występuje także w naszej części Europy. Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie zwracają uwagę na tego typu problemy.

Polecamy również