„W ten zimowy czas”

6

                                                  Drugi tydzień ferii dzieciom z młodszych grup upłynął pod hasłem „W ten zimowy czas”. Pogoda zrobiła nam niespodziankę, poniedziałek przywitał nas bielą i mrozem. Maluchy dowiedziały się „Dlaczego pada śnieg?” z wiersza Bożeny Formy  pod tym samym tytułem, opowiadały o zimowych zabawach: lepieniu bałwanów, jeździe na sankach  i nartach.

Korzystając z pięknej, zimowej pogody, przedszkolaki wyszły do ogrodu przedszkolnego, gdzie przyglądały się ośnieżonym drzewom, krzewom oraz podziwiały skrzący się śnieg w promieniach zimowego słońca na przedszkolnych trawnikach. Zabawy                  w tak pięknej, bajkowej scenerii sprawiły dzieciom dużo radości. Ponadto dzieci badały właściwości śniegu w naturalnych warunkach.  Próbowały ulepić śnieżki, ale suchy biały puch nie pozwolił na zabawę śniegowymi kulami. Zabrały śnieg w kubeczkach do sali w celu obserwacji zachowania śniegu w warunkach pokojowych, a jeden kubeczek pozostał na parapecie okna na dworze. Przedszkolaki  wysunęły wniosek z obserwacji, że pod wpływem ciepła ten przyniesiony do sali zamienił się w wodę, ale śnieg w kubeczku za oknem pozostał taki sam, ponieważ za na dworze jest zimno.

W kolejnych dniach dzieci z oddziałów „Motylki”, „Biedronki” oraz „Skrzaty” wypełniały kontury bałwanków farbą plakatową oraz suknię Pani Zimy. Układały obrazek według wzoru na macie kodującej z wykorzystaniem kolorowych kubków, a także bawiły się przy muzyce o tematyce zimowej przy chuście animacyjnej.

Dla dzieci z młodszych grup tydzień był pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.

tekst i Foto PP nr 71 2 3 4 5 7 8 9 10 11

 

 

Polecamy również