MAŁGA KUBIAK spotkanie autorskie i promocja książek

MALGA_PLAKAT


MALGA_PLAKAT15 marca 2022, g. 18.00
sala wielofunkcyjna OBK

Spotkanie z awangardową, niezależną reżyserką filmową, aktorką, performerką, autorką powieści i poezji, wokalistką, malarką, artystką totalną, diwą undergroundu, Małgą Kubiak!

Na spotkaniu porozmawiamy o jej wszechstronnej twórczości,

obejrzymy jej filmy oraz posłuchamy fragmentów jej twórczości literackiej czytanych przez artystkę. Jednym z poruszanych tematów będzie Ostrowiec, który od zawsze jest dla Małgi Kubiak ważnym miejscem na mapie, gdyż w naszym mieście podczas II wojny światowej splotły się losy jej rodziców. Spotkanie połączone jest z promocją dwóch książek Małgi Kubiak, które ukazały się w ostatnim czasie „One Man Show” i „Małga, córka Kubiaków”.

Małga Kubiak – bio
Urodziła się w 1950 roku w Warszawie. Mieszkała i pracowała Berlinie, Paryżu, Nowym Jorku, Brukseli. Obecnie dzieli swój czas między Warszawę a Sztokholm. Jest córką poety Tadeusza Kubiaka oraz scenografki Danuty Kubiak. W jej sztuce obecne są wątki LGBTQ. W swoich filmach artystka często odwołuje się do biografii znanych osób nieheteronormatywnych a także do historii swojej rodziny.

„Małga, córka Kubiaków” Małga Kubiak, Marta Konarzewska, 2022
Ten wywiad rzeka to spotkanie dwóch kobiet, dwóch różnych pokoleń w rozmowie o kobiecości, miłości, użyciach i nadużyciach szczerej do bólu Małgi Kubiak i zainteresowanej psychoanalizą Marty Konarzewskiej. (…) Od dziecka była “dorosła”. Czytała książki od piątego roku życia. Zapytana, co znaczy życie rodzinne, stwierdziła: miałam tylko tę i taką właśnie rodzinę. Ale nie ma wątpliwości – poezja i sztuka były najważniejsze. Ważniejsze niż to, że byli ojcem, matką i córką. „One Man Show” Małga Kubiak, 2021
Autobiograficzna książka, w której Małga Kubiak opowiada o swoim życiu pomiędzy 1992, a 2002 rokiem. Był to czas rozwoju jej związku opartego na szalonej miłości z o połowę młodszym mężczyzną. Książka stanowi swego rodzaju podsumowanie tego okresu, a także seksualną biografię awangardowej artystki kochającej swoje ciało i życie.

Spotkanie odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Sztuki. Poprowadzi je Wojtek Mazan.
Wstęp wolny

 

 

Polecamy również