Zbiornik na deszczówkę – kiedy ekonomia i ekologia idą w parze

woda-opadowa_-od_9_do_20--

 

Montaż zbiornika na deszczówkę jest niezwykle ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem po które może sięgnąć Inwestor, jeżeli chce, aby jego nieruchomość zyskała jeszcze większą wartość.

Zbiornik na deszczówkę – dlaczego jest tak korzystnym rozwiązaniem?

Obecnie duży nacisk kładzie się na stosowanie ekologicznych rozwiązań, które prowadzą do oszczędności zasobów naturalnych, między innymi wody. To bardzo istotna kwestia dla środowiska naturalnego. Oszczędność wody wiąże się również z ograniczeniem emisji ścieków, a co za tym idzie, również oszczędzeniem pewnej sumy pieniędzy.

Warto zdecydować się na montaż zbiornika na wodę deszczową ze względu na:

  • zmniejszenie zużycia wody wodociągowej
  • zwolnienie z opłaty z tytułu korzystania ze środowiska
  • lepszy wizerunek danej placówki: ekologiczna, dbająca o środowisko
  • większą wartość danej nieruchomości – staje się ona bardziej prestiżowa
  • ochrona przed podtopieniem, przed szkodami jakie może wyrządzić deszcz nawalny
  • ograniczony przepływ w kanalizacji
  • możliwość wykorzystania wody deszczowej do podlewania zieleni wokół nieruchomości
  • kontrolowany odpływ wody deszczowej

Zbiornik do zabudowy – zalety

Zbiornik do zabudowy to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na umieszczenie zbiornika na wodę deszczową wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na postawienie zbiorników zewnętrznych. Pozwala to nie tylko uniknąć dodatkowych kosztów, takich jak koszty wykopu, nie trzeba również ubiegać się o specjalne pozwolenia.

Ponadto zbiorniki te wykonywane są z pojedynczych paneli płyt modułowych, co pozwala na zbudowanie zbiornika w pomieszczeniu, do którego nie można byłoby go wnieść w całości. Dno oraz dach wykonane są z litej płyty PP-H. Taka budowa pozwala na zagospodarowanie ciężko dostępnych miejsc budynku.

Zbiornik ten posiada wiele wzmocnień, co czyni go bardzo wytrzymałym i mocnym. Pozwala to na uniknięcie powstawania pęknięć lub innych uszkodzeń.

Również brak zastosowania metalowych elementów, takich jak wzmocnienia jest innowacyjnym rozwiązaniem, ponieważ zapobiega to powstawaniu korozji, a w konsekwencji konieczności wymiany części, bądź ich naprawy.

Warto wybrać zbiornik wewnętrzny na deszczówkę ze względu na wiele zalet jakie posiada, m.in podniesienie wartości nieruchomości oraz ograniczenie powstawania ścieków i oszczędność wody.

 

Polecamy również