Punkt Interwencji Kryzysowej przy PCPR już otwarty

b89ed7e3-8b94-4109-b677-cd01978bc0e5W dniu 7 kwietnia 2022 r. uroczyście starosta Marzena Dębniak oraz dyrektor PCPR Joanna Pikus otworzyły Punkt Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Punkt zajmuje się poradnictwem psychologicznym, prawnym, ale także poradnictwem terapeutycznym. Dzisiaj traktuje się każdą osobę indywidualnie i dlatego też indywidualnie przygotowuje się programy pomocowe. Z takiej formy będą mogły skorzystać osoby, które jej potrzebują łącznie z niepełnosprawnymi czy dziećmi. Czasy mamy ciężkie, życie jest naprawdę trudne i ja się cieszę, że ten punkt już wystartował, ponieważ jest on bardzo potrzebny – mówiła podczas otwarcia starosta Marzena Dębniak.

Jak zaznaczyła Joanna Pikus, dyrektor PCPR – z punktu korzystają osoby, które tak naprawdę doświadczają różnego rodzaju przemocy, zarówno cyberprzemocy, przemocy rówieśniczej, przemocy domowej. Korzysta młodzież, korzystają dzieci, osoby dorosłe, rodziny zastępcze, które potrzebują takiego wsparcia, ale również osoby, które mają problem z uzależnieniami, które nie radzą sobie z problemem i w takie uzależnienia popadają. Osoby, które mają problemy z napisaniem wniosku do sądu, wniosku o ustalenie ojcostwa. Nie każdy sobie tak naprawdę może sam takie pismo zredagować, dlatego taka pomoc prawnicza tutaj też jest oferowana – mówiła J. Pikus.

Punkt Interwencji Kryzysowej jest zlokalizowany na 7 piętrze Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Świętokrzyskiej 22.

Aby uzyskać pomoc wystarczy przyjść do punktu lub umówić się telefonicznie pod numerem (41) 249-94-08.

https://pcpr.ostrowiec.pl/art,412,punkt-interwencji…

 

Polecamy również