Do więzienia za narkotyki

policja3

Wczoraj ostrowieccy kryminalni zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Kunów. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie środków zabronionych. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 15 gramów amfetaminy i blisko 5 gramów marihuany. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy postanowili sprawdzić posiadane informacje na temat 42-letniego mieszkańca gminy Kunów. Z wcześniejszych ustaleń stróżów prawa wynikało, że mężczyzna ten ma trudnić się narkotykowym procederem. W trakcie wykonywanych czynności na terenie gminy Kunów ostrowieccy kryminalni zauważyli 42-latka poruszającego się pojazdem marki Mercedes. Policjanci postanowili zatrzymać go kontroli drogowej. Już po chwili okazało się, że przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili przy 42-latku ponad 15 gramów białego proszku i blisko 5 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że była to amfetamina i marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do ostrowieckiej komendy. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zrzuty posiadania środków zabronionych.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również