Najlepsi 16-latkowie powalczą o medale na Rawszczyźnie!

2022_LMP16_plakatW dniach 14-17 lipca Pływalnia Rawszczyzna będzie gościć 359 zawodników i zawodniczek, którzy do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjadą rywalizować o najważniejsze w tym roku krajowe laury dla pływaków urodzonych w 2006 roku. Polski Związek Pływacki zlecił bowiem Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowanie na popularnej „Rawce” Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 16-lat w Pływaniu.

 

Medale Mistrzostw Polski rozdane zostaną w 41 konkurencjach, 20 damskich i 20 męskich oraz w jednej sztafecie mieszanej.

 

W mistrzostwach mogą uczestniczyć zawodnicy i zawodniczki będący obywatelami Ukrainy, przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z uwagi na działania wojenne prowadzone na terytorium tego państwa, na zasadach określonych w specjalnej uchwale. Na podstawie zmienionego Regulaminu organizacji imprez centralnych PZP zawodnicy i zawodniczki o których mowa powyżej mogą uczestniczyć wyłącznie w eliminacjach zawodów. Nie będą uwzględniani przy rozstawianiu wyścigów finałowych, w których przeprowadzona zostanie bezpośrednia rywalizacja o medale Mistrzostw Polski.

 

Z powyższego zapisu skorzystali m.in. trenerzy KSZO Marcin Maliński i Szymon Kurasiński, którzy na ostrowieckie mistrzostwa powołali trójkę 16-latek z Ukrainy na co dzień trenujących w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pomarańczowo – czarnych barwach wystartują Anastasiia Lipetska, Anna Aniszchenko i Liliana Levina. O medale mistrzostw kraju powalczy natomiast siódemka wychowanków ostrowieckiego klubu – Zofia Sadłos, Małgorzata Celińska, Malwina Szafrańska, Zuzanna Kamińska, Julia Jonaszek, Alicja Sulik oraz Mikołaj Mazan.
Harmonogram mistrzostw:

I dzień – 14 lipca (czwartek)

Blok finałowy – godz. 16.00

II dzień – 15 lipca (piątek)

Blok eliminacyjny – godz. 9.00

Uroczyste otwarcie – godz. 16.45

Blok finałowy – godz. 17.00

III dzień – 16 lipca (sobota)

Blok eliminacyjny – godz. 9.00

Blok finałowy – godz. 17.00

IV dzień – 17 lipca (niedziela)

Blok eliminacyjny – godz. 9.00

Blok finałowy – godz. 16.00

 

Zawody będzie można zobaczyć na żywo z trybun Pływalni Rawszczyzna, a wstęp na wszystkie bloki zawodów będzie bezpłatny. Organizatorzy przeprowadzą również bezpośrednią transmisję wideo z mistrzostw, która udostępniona zostanie na platformie YouTube. Linki do transmisji będzie można odnaleźć na stronach polswim.pl oraz livetiming.pl oraz mosir.ostrowiec.pl.

 

W związku z odbywającymi się w Ostrowcu Świętokrzyskim Letnimi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych 16-lat w Pływaniu basen olimpijski wraz ze strefą rekreacji Pływalni Rawszczyzna będzie niedostępny dla klientów od czwartku 14 lipca od godziny 10. Bezpośrednio po zakończeniu mistrzostw rozpocznie się coroczna przerwa technologiczna, która potrwa do 11 września (włącznie). W w/w okresie normalnie funkcjonowały będą baseny zewnętrzne „Rawka Od Nowa” oraz Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna.

Polecamy również