Policjanci rozmawiali o wirtualnym świecie

Początek roku szkolnego to także początek cyklu spotkań policji z młodzieżą. Jedno z pierwszych spotkań w dniu wczorajszym odbyły policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej ostrowieckiej jednostki. Policjantki rozmawiały z dziećmi na temat cyberprzemocy oraz hejcie w sieci. Uczestnikami spotkania byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego na os. Słonecznym w Ostrowcu Św.

W obecnym czasie główną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież jest komputer i dlatego na bezpieczeństwo w sieci trzeba zwrócić szczególną uwagę.
Wczoraj w ramach prowadzonych działań policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej udały się do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego na os. Słonecznym w Ostrowcu Św. Celem przeprowadzenia pogadanki spotkania z uczniami.

Policjantki m.in. poruszyły temat wirtualnych spotkań, przesyłania filmów, zdjęć oraz podawania swoich danych nieznajomym osobom co stanowi ogromne zagrożenie
Obraźliwe i wulgarne komentarze w sieci są obecnie częstym problemem wśród młodzieży. Na różnych forach internetowych czy na portalach społecznościowych mamy do czynienia
ze zjawiskiem tak zwanego hejtu. Pamiętajmy jednak, że w wirtualnej rzeczywistości nikt
nie jest anonimowy i tym bardziej nie jest bezkarny.

Biorąc pod uwagę te wszystkie zagrożenia policjanci starają się docierać do młodzieży szkolnej i rozmawiać o problemach. Młodzież dowiedziała się czym jest „hejt” oraz jak niebezpieczne może być nieumiejętne, bądź też nieodpowiedzialne korzystanie z internetu.

Polecamy również