Spotkanie profilaktyczne w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7

1

Wczoraj policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej asp. sztab. Maja Ćwik wspólnie z dzielnicowym st. sierż. Tomaszem Kwietniem odwiedziła dzieci w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 na osiedlu Pułanki. Podczas prowadzonej prelekcji mundurowi omówili z dziećmi tematykę dotyczącą kontakt z osobą obcą, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i styczności dziecka z atakującym psem.

Wczoraj policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej wspólnie z dzielnicowym ostrowieckiej komendy, w ramach prowadzonych działań przeprowadziła prelekcję w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 na osiedlu Pułanki. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas „0-1”. Na początku wizyty mundurowi przedstawili dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, z jakimi niebezpieczeństwami mogą się spotkać podczas kontaktu z osobą obcą oraz mającą złe zamiary. Ponadto asp.sztab. Maja Ćwik omówiła pozycję „żółwia”, która zapewnia maksimum bezpieczeństwa w przypadku kontaktu dziecka ze zwierzęciem, gdyż pozwala na osłonięcie znacznej powierzchni ciała. Uświadomiła ona słuchaczom, że po jej przyjęciu niedostępne stają się takie partie ciała, jak: twarz, szyja, brzuch, nogi. Ponadto ochraniane są wewnętrzne strony stawów, w których bezpośrednio pod skórą przebiegają główne naczynia krwionośne. Jednocześnie części ciała, które pozostają odkryte, na skutek ich napięcia są trudniejsze do chwycenia przez atakującego psa.

Spotkania dzieci z policjantami zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Nasi odbiorcy chętnie chłoną wiedzę i są otwarci do poznawania obowiązujących zasad ruchu drogowego. Głównym celem działań jest dążenie do wzrostu świadomości i poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski2

Polecamy również