Ostrowieccy policjanci włączyli się w międzynarodową kampanię

W okresie od 25 listopada do 10 grudnia br. realizowana jest międzynarodowa kampania pod nazwą „Biała Wstążka”. Jej celem jest przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet i społeczne uświadomienie, jak ważny jest męski głos solidarności z osobami pokrzywdzonymi przemocą w rodzinie.

Jak co roku i tym razem policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej wspólnie z dzielnicowymi aktywnie włączyły się w kampanię pn. „Biała Wstążka”. Mundurowi wspólnie z członkami Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na terenie naszego miasta przypinali napotkanym mężczyzną symboliczne białe wstążki. Działania prowadzone były między innymi na targowisku miejskim i w centrach handlowych.

Przypomnijmy, że termin „ Biała Wstążka” związany jest z szesnastoma dniami przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Należy podkreślić, że kluczowe daty tego przedsięwzięcia przypadają na dzień 25 listopada, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet i dzień 10 grudnia, gdy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Kampania skupia się na symbolice „Białej Wstążki” czyli znaku niewinności. Przypięcie białej wstążki mężczyznom ma symbolizować ich sprzeciw wobec stosowania przemocy. Jest ona także symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec płci pięknej.

Kampania „Biała Wstążka” jest największą na świecie kampanią mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Prowadzona jest w ponad 55 krajach.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski2 3

Polecamy również