Mundurowi kontynuują spotkania w placówkach oświatowych

1

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim kontynuują spotkania profilaktyczne w szkołach i przedszkolach znajdujących się na terenie naszego powiatu. Ich celem jest między innymi przekazanie dzieciom rad w zakresie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku oraz bezpiecznego korzystania z internetu.

Wczoraj policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej ostrowieckiej komendy udały się do Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Głównym celem wizyty mundurowych było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na modzież w sieci. Podczas spotkania policjantki zwróciły uwagę na właściwe korzystanie z wirtualnego świata i omówiły przestępstwa związane z cyberprzemocą. Przypomniały uczniom o rozważnym korzystaniu z portali społecznościowych. Ponadto w czasie prelekcji starały się wyczulić młodych ludzi na właściwe, przede wszystkim kulturalne zachowanie oraz szacunek do rówieśników. Poruszona została także tematyka agresji w sieci. Funkcjonariuszki przestrzegały uczniów przed nieodpowiedzialnym umieszczaniem w Internecie komentarzy, czy też własnych zdjęć i filmików. Ponadto poinformowały słuchaczy, że udostępniane zdjęcia, adresy oraz inne dane mogą wykorzystać internetowi przestępcy, którzy często podszywają się pod małoletnich po to, żeby wzbudzić ich zaufanie i nawiązać znajomość.

Ponadto tego samego dnia dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ćmielowie mł.asp. Grzegorz Rozwadowski przeprowadził spotkanie w Niepublicznym Przedszkolu „Jaś i Małgosia” w Bodzechowie. W trakcie pogadanki mundurowy omówił zagrożenia z jakimi dzieci mogą spotkać się w czasie zabaw zimowych na wolnym powietrzu. Przestrzegał ich przed wchodzeniem na tzw. dzikie lodowiska i zabawami na śniegu w pobliżu jezdni. Dodatkowo, funkcjonariusz omówił z najmłodszymi podstawowe zasady poruszania się po drogach i przypomniał im o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu.Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe.

 

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również