Z 2 promilami i na zakazie za kierownicą jednośladu

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 53 -letniemu mieszkańcowi gminy Bodzechów, który w stanie nietrzeźwości podróżował swoim motorowerem. Ostrowczanin kierował jednośladem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 14 policjanci z Wydziału Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy  patrolowali rejon ul. Aleja Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pewnym momencie mundurowi zauważyli jak kierujący motorowerem jadąc od strony ul.Bałtowskiej w kierunku ul. Radwana na środku znajdującego się tam skrzyżowania, przewrócił się i nie mógł się podnieść.  Stróże prawa widząc całe zdarzenie natychmiast ruszyli mężczyźnie z pomocą. Po chwili okazało się, że powodem utraty przez niego równowagi był nadmiar wypitego alkoholu.  Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na stan trzeźwości. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto jak ustalili funkcjonariusze mieszkaniec gminy Bodzechów nie stosował się do orzeczonego przez sąd na 5 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz kierujący motorowerem odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądowego.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również