,,Dzień Pustej Klasy” w PP nr 21

cz 1 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15Dzień Pustej Klasy jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu. Nazwa święta oddaje jego jasny cel: sprawić, aby klasy i sale w szkołach
i przedszkolach były puste. Dzień ten można spędzać na wiele sposobów, wszystko zależy od tego, jaki pomysł na jego spędzenie znajdą nauczyciele i ich podopieczni.

16 czerwca każda grupa przedszkolna wybrała inną formę aktywności poza budynkiem. ,,Stokrotki’’ wybrały się na spacer na osiedlowy bazarek warzywno – owocowy. Dzieci miały okazję rozmawiać ze sprzedawcami o ich pracy, a także zakupiły smaczne sezonowe owoce
i warzywa. Spacerowały też po osiedlu, rysowały kredą po chodniku na placu zabaw. Po powrocie do przedszkola urządziły piknik w ogrodzie przedszkolnym, gdzie degustowały zakupione na bazarku owoce i warzywa. Grupa ,,Fiołki” udała się na rodzinny piknik do „Rogatego Rancza”
w Podszkodziu. Dzieci mogły zobaczyć: kozy, króliki, nakarmić jelenie i daniele oraz usiąść na kucyku. Odbyły się, także gry terenowe, takie jak: przeciąganie liny i skoki w workach. Pozostałe grupy wybrały się na łąkę i do lasu, gdzie odbyły się zajęcia i zabawy przyrodnicze z wykorzystaniem lup. ,,Maki’’ i ,,Słoneczniki” poznały zasady działania wiatrowskazu. Były zajęcia z układania liter w przyrodzie, oraz praca plastyczna z polnych kwiatów. ,,Niezapominajki’’ i ,,Fasolki’’ uczestniczyły w rozgrywkach sportowych. Na zakończenie wszystkie dzieci relaksowały się na kocach słuchając bajek czytanych przez swoje Wychowawczynie.

„Dzień Pustej Klasy” umożliwił uczestniczenie w odmiennych zajęciach i zabawach na łonie przyrody oraz przypomniał nam, jak ważne jest celebrowanie natury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Galeria pp21ostrowiec.pl.

Polecamy również