Słoneczne wakacje w „Brzechwie”

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 1 2W tym roku podczas pierwszych dwóch tygodni lipca Przedszkole Publiczne nr 19 gościło w ramach dyżuru wakacyjnego dzieci z czterech ostrowieckich przedszkoli. Każdy dzień był pełen atrakcji a dzieci spędziły ten czas na świetnej zabawie.

Pierwszy tydzień przedszkolaki rozpoczęły od udziału w „Pikniku”, który odbywał się na terenie przedszkola. Smaczne przekąski oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu sprzyjała integracji poszczególnych grup. Plan na kolejne dni był równie atrakcyjny – dzieci miały okazję obejrzeć pokaz zorganizowany przez trenera z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego a także nauczyć się podstaw tej sztuki walki. Następnie odwiedziły Biuro Wystaw Artystycznych, gdzie wzięły udział w zajęciach poświęconych tematyce komiksów by później spróbować swoich sił w tworzeniu własnych historii obrazkowych. Przedszkole zorganizowało również niezwykle ciekawe zajęcia „Zabawy i gry edukacyjne na wesoło”, podczas których przedszkolaki wspólnie bawiły się przy pomocy tablicy multimedialnej. Ostatniego dnia dzieci wybrały się do Centrum Zabaw „Fikoland”. Starszaki mogły spróbować swoich sił na niezliczonych atrakcjach, na których zabawa wymagała od nich sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej oraz koncentracji.

Drugi tydzień rozpoczął się od przeprowadzenia zajęć plastycznych w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci wykonywały prace artystyczne o dowolnej tematyce na folii, kartonie lub sztaludze. Jeszcze tego samego dnia odbyły się zajęcia z instruktorem pierwszej pomocy panią Aleksandrą Guzik, która przekazała jak należy zachowywać się w sytuacji zagrożenia, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz na jaki numer alarmowy należy zadzwonić w zależności od rodzaju niebezpieczeństwa. W kolejnym dniu przedszkole zorganizowało wycieczkę do filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, na której dzieci wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez panie bibliotekarki. Nauka nowych umiejętności oraz zdobywanie wiedzy jest niezwykle ważne, dlatego też przedszkolaki zasłużyły na pyszną nagrodę. Korzystając z pięknej wakacyjnej pogody grupa dzieci wybrała się na lody do kawiarenki „Na słodką nutę” znajdującej się w Ostrowieckim Browarze kultury, gdzie każdy mógł wybrać sobie swój ulubiony smak. Przedostatni dzień pobytu podopiecznych w Przedszkolu Publicznym nr 19 upłynął pod hasłem „Czytamy pod klonem Janem”. Dzieci słuchały czytanych wspólnie bajek i opowiadań w przedszkolnym ogrodzie. Ostatniego dnia zorganizowano „Pożegnalny bal w Brzechwie”. Dzieciom towarzyszyła wspaniała muzyka, brały udział w tańcach i zabawach muzyczno – ruchowych oraz oglądały wspólnie pokaz baniek mydlanych. Na koniec nauczyły się, jak wykonać z papieru w technice orgiami piękną kaczkę znajdującą się na logo placówki.

Mamy nadzieję, że pobyt dzieci w naszym przedszkolu na długo pozostanie w ich pamięci a nowe znajomości jakie nawiązały między sobą okażą się fundamentem niejednej przyjaźni na długie lata. Jednocześnie chcemy wyrazić wdzięczność rodzicom za okazane wsparcie a dyrektor placówki pragnie podziękować nauczycielom i wszystkim pracownikom za trud włożony w opiekę nad dziećmi.

Polecamy również