28-latek kierował motocyklem po alkoholu i nie mając do tego uprawnień

Do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 28-letniemu mieszkańcowi gminy Bodzechów, który w stanie nietrzeźwości podróżował swoim motocyklem marki Yamaha. Mężczyzna zdecydował się kierować jednośladem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto dopuścił się on kilku wykroczeń.

Wczoraj około godziny 15 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy  patrolowali rejon ul. Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pewnym momencie mundurowi zauważyli jak kierujący motocyklem upuścił jakiś przedmiot na jezdnię i nie zważając na to nadal kontynuował jazdę. Po chwili na przejściu dla pieszych wykonał manewr wyprzedzenia samochodu osobowego i motoroweru. Stróże prawa widząc całe zdarzenie natychmiast postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Na ul. Świętokrzyskiej dokonali oni pomiaru prędkości motocykla. Jak się okazało w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędził on z prędkości 92 km/h.  Po chwili kiedy funkcjonariusze w miejscowości Świrna zatrzymali sprawcę wymienionych wykroczeń do kontroli okazało się, że powodem jego zachowania był wypity alkoholu. Bowiem badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Ponadto jak ustalili funkcjonariusze 28-letni mieszkaniec gminy Bodzechów nie posiada uprawnień do kierowania, jego motocykl nie został zarejestrowany w kraju oraz nie posiadł wymaganego ubezpieczenia. Dodatkowo kierował on motocyklem nie mając do tego wymaganych przepisami okularów.

Teraz 28-letni mieszkanie gminy Bodzechów za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również