Przedszkolaki z PP 16 w Pizzerni DaGrasso

12346Z okazji nachodzącego Dnia Chłopaka „Pszczółki” obchodziły to święto wcześniej. W pizzerni DaGrasso 25 września wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Warsztaty wypiekania pizzy”. Była to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się wszystkiego o tej najpopularniejszej włoskiej potrawie. Przedszkolaki poznały jak powinno być przygotowane stanowisko pracy, etapy powstawania pizzy.

Dzieci zasiadły przy wspólnym stole, na którym przygotowane były produkty i akcesoria potrzebne do wypieku pizzy. Przedszkolaki zostały ubierane w profesjonalne fartuszki i czapeczki. Każdy uczestnik przygotowywał od podstaw swoją własną prawdziwą pizzę i dekorował ją według własnego pomysłu.

Pizza wypiekana była w piecu, pod obserwacją dzieci. Po wypieczeniu odbyła się konsumpcja własnych dzieł kulinarnych. Zajęcia stworzyły dzieciom możliwość odkrywania przyjemności samodzielnej twórczości.

Było to dla dzieci niezwykłe wyzwanie i emocje oczekiwania na zjedzenie samodzielnie zrobionej pizzy. Pizza była pyszna. Pszczółki otrzymały pamiątkowe dyplomy i z pełnymi brzuszkami wróciły do przedszkola. Zapewne zechcą w domu zrobić tak smakowitą pizzę. Pozwólmy im na to.

Polecamy również