Święto Niepodległości w Broniewskim

1 2 3 4 5 6W dniu 9 października w sali teatralnej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Upamiętniała ona odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r po 123 latach niewoli. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Z tej okazji młodzież naszego liceum przygotowała spektakl muzyczno – słowny poświęcony tej trudnej polskiej historii. Całość rozpoczęła prezentacja multimedialna, przypominająca najważniejsze wydarzenia poprzedzające odzyskanie niepodległości. Następnie na scenie pojawili się recytatorzy wierszy Marii Konopnickiej, Cypriana Kamila Norwida, Władysława Bełzy, Ignacego Krasickiego. Między wierszami zaśpiewano piosenki: „Biały krzyż” i „Mam tak samo jak ty…”.Spektakl był piękną lekcją historii i patriotyzmu. Został przygotowany przez uczniów klas : Ia, Ib, Id, IIa, IIIa i IVe. Opiekę nad przygotowaniem uroczystości sprawowały p. Anna Budzeń i p. Marzena Kusal.

 

Polecamy również