2,5 tys. zł. za promile

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 63-letniego kierowcę pojazdu marki Renault. Mieszkaniec gminy Bodzechów podróżował swoim autem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Obaj cykliści zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych.

Jako pierwszy w ręce policjantów z ostrowieckiej drogówki „wpadł” 63-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Do jego zatrzymania doszło około godziny 13.30 w miejscowości Szewna. Jak ustalili mundurowi mężczyzna kierował pojazdem marki Renault mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości 63-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Natomiast w miejscowości Denków stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego rowerzystę. Ostrowczanin zdecydował się kierować swoim jednośladem mając 2,7 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia na ul. Ostrowieckiej w Kunowie mundurowi podjęli interwencję wobec 30-latka, który również popełnił to samo wykroczenie. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Pawłów kierował swoim jednośladem mając blisko 1 promil alkoholu. Obaj cykliści zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych.

Wczoraj do grona nieodpowiedzialnych kierujących dołączył 58-letni rowerzysta. Mężczyzna kierował jednośladem na ul. Ostrowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim w stanie po użyciu alkoholu. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji.

Opr.EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zespół Prasowy
Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach

Polecamy również