Kozia apteka w Ostrowcu

TOCI FARMA uprzejmie informuje o mającym się odbyć w ten weekend otwarciu pierwszej w Polsce Koziej Apteki zlokalizowanej w pobliżu MOSiR przy ul. Mickiewicza 32 z udziałem żywych kóz. W ofercie Koziej Apteki będzie pierwszy i najważniejszy produkt zdrowotny jakim jest TOCI MLEKO.
-W dniu 25 i 26 lipca 2015 zostanie oficjalnie uruchomiona sprzedaż regionalnego i w pełni naturalnego produktu z farmy przywracającego zdrowie i urodę jakim jest niepasteryzowane kozie mleko pochodzące z TOCI FARMY- mówi Marcin Kutera właściciel farmy. – Pragniemy na nowo odkryć przed szerokim gronem osób prozdrowotne właściwości koziego mleka z których sami korzystamy.  Substancje zawarte w kozim mleku to wręcz gotowe leki z naturalnej apteki i to w pakietach na większość chorób układu oddechowego, trawiennego oraz profilaktycznie przeciw chorobom serca i układu krążenia jak również przy nietolerancji mleka krowiego u dzieci. W kraju włoskich pomidorów, sera i wina kozie mleko można kupić w aptece jako lek. W związku z tym, że już posiadamy wszelkie wymagane zezwolenia i badania aby rozpocząć oficjalną sprzedaż bezpośrednią mleka koziego prosto z farmy. Pragniemy tym samym umożliwić zakup ‘’ toci mleka’’ we właściwej kolejności z preferencją dla osób z zaleceniami medycznymi. Rejestracją w bazie Koziej Apteki lub możliwość wypełnienia naszego kwestionariusza będzie możliwa w dniu promocji. Myślimy tu zwłaszcza o osobach  co do których istnieją medyczne przesłanki stosowania koziej kuracji. W niedługim okresie mleczność stada wzrośnie a wtedy toci mleko będzie łatwiej dostępne także dla osób niezalogowanych.
Sam koziarz pan Marcin przekonał się o zdrowotnych właściwościach produkowanego mleka.
-W okresie zaledwie 3 miesięcy od pojawienia się kóz w moim życiu objawy wieloletniej alergii leczonej farmakologicznie znikły i po raz pierwszy nie wystąpiły od bardzo wielu lat- dodaje pan Marcin.- Natomiast w skutek osobistego bytowania ze zwierzętami znikły wszelkie niepożądane skutki stresu, elektrosmogu, geopatycznego promieniowania cieków wodnych, itp. Kontakt z żywymi kozami wyzwala wewnętrzny spokój i pomaga się zregenerować. Nastawienie produkcji mleka pod kątem jego walorów zdrowotnych było dla mnie oczywiste. Jako były pacjent przychodni dla alergików pragnę w pierwszej kolejności dać ulgę jak największej rzeszy osób leczących się na alergię i inne choroby. Zinformatyzowany system sprzedaży koziej apteki będzie powiadamiał osoby zalogowane o dodatkowych dostawach tocimleka przez internet lub sms.
W trosce o utrzymanie najwyższej jakości TOCI MLEKA doszło do poprawy paszowego dobrostanu zwierząt na skutek pozyskania samobieżnej przyczepy do zbiorów siana w trudnym terenie. Dzięki temu niebawem farma stanie się samowystarczalnym producentem paszy. Siano którym karmione są Dyzie obecnie pochodzi przeważnie z pobliskich łąk i nieużytków.
– Teraz po zakupie sprzętu powstaje możliwość stałych dostaw z wyselekcjonowanych dzikich łąk porośniętych wieloma rodzajami ziół leczniczych. W związku z tym apelujemy do włodarzy miast i gmin sąsiednich jak i firm oraz osoby o wskazywanie dzikich łąk celem ich wykoszenia. Dawno niekoszone i „zachwaszczone” łąki stanowią niezwykły przysmak dla naszych Dyzi, które potem stają się wybredne,  rozkapryszone i jeszcze bardziej uparte ale dają szczególne mleko i dlatego sięgamy po to co najlepsze.

Warto przypomnieć, że kozia farma to pomysł, który zajął pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Agencje Rozwoju Lokalnego  w Ostrowcu „Wystartuj z Agencją”

Polecamy również