Kultura bezpieczeństwa w CKU

kultura-bezpieczenstwa

Centrum Kształcenia Ustawicznego w ubiegłym roku od Państwowej Inspekcji Pracy otrzymało odznakę „Kultura bezpieczeństwa”. W tym roku szkolnym również przystąpiło do tego programu. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest promowanie idei bezpiecznej pracy, kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy i podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań prawnych, dotyczących zapewnienia ochrony prawnej i bezpiecznych warunków pracy.

-W tym celu nauczyciele przedsiębiorczości nabywają nowe umiejętności i szczegółową wiedzę na temat prawa pracy podczas konferencji i szkoleń, korzystają z materiałów udostępnianych przez PIP, a później rozpowszechniają te informacje wśród słuchaczy. W program wpisane są konkursy i inne ciekawe akcjepoinformowała dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego dr Aneta Pierścińska – Maruszewska.

Państwowa Inspekcja Pracy od 2006 roku organizuje program edukacyjny pod nazwą „Kultura bezpieczeństwa”. Celem programu jest kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy, a także podniesienie poziomu wiedzy wśród młodzieży szkolnej i akademickiej z zakresu prawnej ochrony pracy i bezpieczeństwa pracy.

– Od ubiegłego roku szkolnego Centrum Kształcenia Ustawicznego uczestniczy w programie „Kultura bezpieczeństwa” – mówi wicedyrektor CKU Donata Kulczycka. -Dwa główne cele jakie stawia ten program to kształtowanie świadomości zagrożeń w środowisku pracy, które występują oraz podniesienie poziomu wiedzy wśród młodzieży szklonej z zakresu prawnej ochrony pracy. Program „Kultura bezpieczeństwa” realizowany jest przez Państwową Inspekcję Pracy. Dzięki temu programowi nasi nauczyciele mogą uczestniczyć w spotkaniach instruktażowych. Na ternie naszej placówki zorganizowaliśmy spotkanie z przedstawicielem PIPdsc09398dsc09401 z Kielc, który opowiedział o zagrożeniach w środowisku pracy, o prawach pracowniczych i o kulturze bezpieczeństwa jaka powinna obowiązywać w każdym środowisku pracy. W spotkaniu udział wzięli nauczyciele i uczniowie z naszej placówki. W grudniu nasz przedstawiciel będzie uczestniczył w kolejnej dwudniowej konferencji w Busku Zdroju. Tam zapozna się z nowinkami programu, które później przeszczepi na grunt naszej szkoły. Materiały edukacyjne z konferencji bardzo się przydają podczas zajęć w naszej szkole.

Dzięki zaangażowaniu-  CKU zostało uhonorowane specjalną tarczą informująca o tym, że szkoła uczestniczy w  programie „Kultura bezpieczeństwa”.

Polecamy również