Zakazane lekcje – Apel Róży Thun

thun1

Róża Thun przyjechała do Ostrowca Świętokrzyskiego i spotkała się z wolontariuszami Zespołu Pomocy Koleżeńskiej, aby porozmawiać o zaistniałej sytuacji odnośnie lekcji .#woszposłem Nagrała również film, w którym zachęca młodzież do kontynuowania ich działań.

-Jak ma funkcjonować demokracja, jeżeli uczniowie w szkołach nie będą się jej uczyć? Nie będą mogli mieć szansy porozmawiania z politykami, z posłami różnych opcji?” – pyta Róża Thun. „Zespół Pomocy Koleżeńskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego przygotował znakomity program #woszposłem, a lekcje te zostały zakazane . To jest niebezpieczne dla demokracji! – dodaje.

Piszą do minister edukacji narodowej

Na tym awantura wokół programu #woszposłem nie cichnie. Wątek zakazu thun2 przesunął się w filmie nagrywanym przez europejską telewizję o obecnej sytuacji w Polsce. Produkcję będzie można obejrzeć w grudniu, z lektorem niemieckim i francuskim. Również młodzi Posłowie na Sejm RP – Agnieszka Pomaska, Joanna Mucha, Rafał Trzaskowski, Artur Gierada, Sławomir Nitras oraz Paweł Olszewski postanowili zjednoczyć siły i wystosowali interpelację do Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w sprawie programu.

Młodzi ludzie z Zespołu Pomocy Koleżeńskiej zapowiadają, że nie przestaną realizować swoich działań. W sprawie zakazu chcą spotkań z osobami funkcyjnymi, wysłuchania argumentów i w rezultacie – cofnięcia decyzji zakazującej odwiedzin posłów w szkołach.

Polecamy również