Ostrowieckie Biegi Niepodległości- wyniki i ciekawostki

onb2

Oleksandr MATVIJCHUK z Ukrainy (31:07,52) i Lidia FISKOWICZ (35:37,61) z Mołdawii zwycięzcami Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2017. Bieg główny na dystansie 10 kilometrów ukończyło 308 osób, co jest frekwencyjnym rekordem imprezy. W marszu nordic walking, który również poprowadzony został ulicami miasta, wzięło udział 16 osób, a do pokonania była trasa o dystansie 5 kilometrów.

W biegach dzieci, z samych tylko szkół prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski, wzięło udział 873 osoby, ale ostateczna frekwencja w biegach najmłodszych będzie na pewno zdecydowanie wyższa, gdy doliczeni zostaną uczniowie szkół niepublicznych oraz szkół spoza Ostrowca Świętokrzyskiego.

W klasyfikacji za najliczniejszy udział uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, którą reprezentowało 179 uczniów. Na kolejnych miejscach uplasowały się PSP 7 (138) i PSP 3 (117). W klasyfikacji za udział największego odsetka uczniów szkoły w biegach wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10, którą reprezentowało ponad 45,45% ogółu uczniów! Kolejne miejsca zajęły PSP3 (45,34%) i PSP9 (41,42%).

Wyniki:obn1obn3onb4DSC02404DSC02414

Kobiety

1. FISKOWICZ Lidia (Mołdawa LKB Rudnik) – 35:37,61

2. OVCHARUK Vira (VINNUCIA) – 35:58,95

3. STANKO Switlana (ROVNO) – 38:37,81

K-I

1. ŁUKASIEWICZ Dominika (OSTROWIEC ŚW) – 40:04,64

2. KACUGA Kinga (BAŁTÓW) – 41:06,57

3. BAHRANOWSKA Maria (KRAKÓW) – 42:06,47

4. PAWLIKIEWICZ Katarzyna (OSTROWIEC ŚW.) – 45:11,52

5. KWIECIEŃ Natalia (RUDNIK) – 46:00,63

6. BRZOSZKIEWICZ Kinga (STARACHOWICE) – 51:34,16

K-II

1. CZARNECKA Lidia (Bliżyn) – 41:38,87

2. SZUMIK Alena (Brest) – 42:56,67

3. MATYSEK Agnieszka (PAWŁÓW) – 45:28,40

4. BOBER Anna (OSTROWIEC ŚW.) – 49:00,00

5. LEJA Dorota (SANDOMIERZ) – 49:17,06

6. CABAJ Katarzyna (KOŃSKIE) – 49:20,60

K-III

1. IVERUK Svitlana (RIVNE) – 41:25,78

2. YAKIMOVICH Natalia (LUCK) – 43:27,82

3. DOMAŃSKA Kasia (MAJKÓW) – 46:34,73

4. RUTKOWSKA Małgorzata (JAWOR) – 47:03,66

5. KOMAR Izabela (NIETULISKO DUŻE) – 47:15,67

6. PARSZOWSKA Renata (OSTROWIEC ŚW.) – 53:52,50

Mężczyźni

1. MATVIJCHUK Oleksandr (ODESSA) – 31:07,52

2. STARŻYNSKI Andrzej (KLEMENTOWICE) – 31:14,93

3. MICHNIUK Pavel (Minsk) – 31:24,35

M-I

1. LEPIARZ Sylwester (OSTROWIEC ŚW.) – 32:22,00

2. VYKHOPEN Jurii (Kiyw) – 32:43,76

3. BRATHUKIN Andrei (Baranovich) – 33:04,69

4. BEREZIUK Sergii (LUCK) – 33:18,39

5. ANDRUSYK Oleksandr (Lubeshiv) – 35:08,97

6. KARASIŃSKI Michał (OSTROWIEC SW.) – 35:47,49

M-II

1. SLAWIENSKI Ilya (Gomel) – 32:55,93

2. FISKOVICZ Sergiej (Nizkywiczi) – 34:41,24

3. CZARNECKI Rafał (Bliżyn) – 35:43,70

4. JAGIEŁO Michał (LUBIENIA) – 35:56,83

5. KUTERA Damian (DĄBROWA) – 37:07,65

6. CZARNECKI Kamil (SKARZYSKO KAM.) – 37:33,40

M-III

1. CHMIEL Piotr (Suchedniów) – 36:45,91

2. POŁEĆ Mirosław (RUDA ŚLĄSKA) – 37:29,40

3. KACPRZAK Andrzej (RADOM) – 37:41,17

4. MATYSIAK Marcin (WARSZAWA) – 38:19,40

5. WNUKOWSKI Arek (SKARŻYSKO-KAM.) – 38:25,52

6. DOMAGAŁA Tomasz (BILCZA) – 39:54,43

M-IV

1. MYKHALCHUK Petro (RIVNE) – 37:04,49

2. ORMAN Tomasz (SZYDLOWIEC) – 37:30,51

3. MARZEC Stanisław (Nałęczów) – 37:48,53

4. MAJEWSKI Jan (SKARŻYSKO-KAM.) – 40:19,31

5. DASIOS Piotr (OSTROWIEC SW.) – 40:26,68

6. DUDEK Sylwester (RUDNIK) – 41:36,49

M-V

1. BRODACKI Waldemar (Puławy) – 40:52,13

2. STYLSKI Marian (SANDOMIERZ) – 49:40,24

3. IWAN Czesław (KIELCE) – 51:10,20

4. BOCHENEK Janusz (KIELCE) – 58:51,60

5. MARCZEWSKI Jerzy (OSTROWIEC ŚW.) – 1:02:48,17

6. KULESZA Waldemar (KIELCE) – 1:08:10,80

Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego

Kobiety

1. ŁUKASIEWICZ Dominika – 40:04,64

2. PAWLIKIEWICZ Katarzyna – 45:11,52

3. BOBER Anna – 49:00,00

4. PIĘTA Marlena – 50:18,16

5. PATER Dorota – 53:40,24

6. PARSZOWSKA Renata – 53:52,50

7. JACKOWSKA Katarzyna – 54:05,02

8. PYSZKOWSKA Urszula – 54:05,26

Mężczyźni

1. POPŁAWSKI Jan – 37:03,16

2. ŻACZEK Łukasz – 39:15,62

3. SULIK Konrad – 39:44,94

4. DASIOS Piotr – 40:26,68

5. PRONOBIS Przemysław – 40:43,85

6. BAJER Piotr – 40:56,12

7. GRZESIK Grzegorz – 40:56,69

8. KOCJAN Kamil – 41:04,00

Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Służb Mundurowych

Kobiety

1. CABAJ Katarzyna (KOŃSKIE) – 49:23,64

2. PATER Dorota (Ostrowiec Św.) – 53:55,72

3. TURCZYŃSKA Alicja (OSTROWIEC ŚW.) – 54:42,27

Mężczyźni

1. JAGIEŁO Michał (LUBIENIA) – 35:56,83

2. CZARNECKI Kamil (SKARZYSKO KAM.) – 37:33,75

3. WNUKOWSKI Arek (SKARŻYSKO-KAM.) – 38:25,92

Najlepszy Strażak Państwowej Straży Pożarnej: WNUKOWSKI Arek (SKARŻYSKO-KAM.) – 38:25,92

Najlepszy Policjant: CZARNECKI Kamil (SKARZYSKO KAM.) – 37:33,75

Najlepszy pracownik Służby Leśnej: PAWELEC Maciej (PODKOŃCE) – 42:47,08

Najstarsi uczestnicy biegu: KULESZA Waldemar (1951r., Kielce) i KULESZA Grażyna (1964r., Kielce).

Polecamy również