Uczyli się udzielać pierwszej pomocy

z4

Jak ważna jest edukacja dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy nie musimy nikogo przekonywać. W nagłych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu najważniejsze są pierwsze chwile od momentu zaistnienia zdarzenia. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć co w danej sytuacji należy robić.

Zapewne uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim będą potrafili udzielić podstawowej pomocy przedmedycznej. Wszystko za sprawą warsztatów szkoleniowych z2 z3z1z pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbyły się we wtorek, 9 stycznia 2018 roku w Ośrodku.

Zajęcia były skierowane do wszystkich uczniów i zostały przeprowadzone przez panie: Beatę Barską-Jagiełło i Olę Guzik z Grupy Ratownictwa PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ratowniczki przybyły do szkoły z misją nauczenia dzieci właściwego postępowania z osobą poszkodowaną, która uległa omdleniu czy nagłemu wypadkowi. Uczniowie poznali zasady udzielania pomocy przedmedycznej zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom.

W zajęciach medycy korzystali z fantomów-modeli anatomicznych, na których odbywa się nauka anatomii oraz ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do tematu, z zapałem ćwicząc pokazane przez ratowników czynności.

Polecamy również